Daj dziecku czas i uśmiech, nie tylko od święta
sobota, 09 czerwca 2018 05:35

Integracyjny Dzień Dziecka

Na prośbę naszej Czytelniczki zapraszamy na Integracyjny Dzień Dziecka do Nawojowej. Wspólny rodzinny wyjazd to dobry plan na niedzielę zwłaszcza dla tych, którzy zabiegani przez cały tydzień, nie mają wystarczająco dużo czasu na zabawę z pociechą. Korzystając z licznych atrakcji, uczestnicy pomogą przy tym chłopcu z guzem ośrodkowego układu nerwowego.

 

 

 

Integracyjny Dzień Dziecka, jak sama nazwa wskazuje, ma być okazją ku temu, by dzieci zdrowe i niepełnosprawne spędziły czas na wspólnej zabawie. Na wszystkich czekają występy artystyczne, dmuchane zjeżdżalnie oraz to co dzieci lubią najbardziej czyli konkursy z nagrodami i loteria fantowa. Kto się nie boi, będzie mógł spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej. Dla odważnych będzie także przejażdżka motocyklem.

 

Imprezę rozpocznie charytatywny „Bieg po uśmiech” dla Kubusia Tuczyńskiego - dziewięciolatka, u którego zdiagnozowano guza ośrodkowego układu nerwowego, wodogłowie i nadciśnienie śródczaszkowe. Chłopiec od dwóch lat jest podopiecznym Stowarzyszenia Nawojowska Grupa Wsparcia – organizatora imprezy. Wymaga ciągłej rehabilitacji, pomocy i wsparcia. – Dlatego przy korzystaniu z niektórych atrakcji prosimy o drobny datek do puszki, nawet symboliczną złotówkę – zachęcają organizatorzy.


Bieg będzie podzielony na kategorie wiekowe, dlatego stratować mogą wszyscy. Na linii mety należy ustawić się o godzinie 13.00, po wcześniejszym zapisaniu (od 12.30). Aby wziąć udział w rywalizacji trzeba dokonać wpłaty – 5 zł dzieci, 10 dorośli, jako cegiełki na wparcie Kuby Tuczyńskiego.

 

Dla wszystkich uczestników imprezy wystąpi Michał Szczygieł – pochodzący z Nowej Wsi, finalista programu muzycznego The Voice of Poland.

 

PROGRAM Integracyjnego Dnia Dziecka – 10 czerwca na stadionie sportowym w Nawojowej

12.30 - zapisy dzieci, młodzieży i dorosłych na bieg,
13.00 - uroczyste rozpoczęcie spotkania,
13.15 - charytatywny " Bieg po uśmiech " dla Jakuba Tuczyńskiego
15.00 - występ grupy akrobatycznej
15.30 - licytacja wartościowych przedmiotów 
16.00 - występ Michała Szczygła – finalisty The Voice of Poland
- licytacja wartościowych przedmiotów, gier i zabawek dla dzieci - na miejscu lub na stronie internetowej Fundacji " Garda "
- loteria fantowa - 10 zł. za los – każdy pełny i wartościowy


Ponadto:
- zabawy animacyjne, gry, atrakcje dla dzieci, spotkanie ze strażakami,
- możliwość skorzystania z posiłku za drobną opłatą m. in. kiełbaski, bigos, herbata, kawa, ciasto...
- lody, soki, woda mineralna - gratis

 

 

 

Jadwiga Jelińska (Reda)

 

 

 

 

 

 

 

Created by Szczepan Sikoń