Zjazd Mogiln – zdjęcia do pobrania
czwartek, 12 lipca 2018 11:42

III Ogólnopolskie Spotkanie Mogilnian

Na prośbę naszych czytelników, również mieszkańców z wszystkich Mogiln w Polsce, udostępniamy zdjęcia z biesiady i całego pobytu gości na naszym terenie. Szukajcie się na zdjęciach i zapisujcie fotografie na pamiątkę niecodziennego spotkania.

 

 

 

Mieszkańcami Mogilna, a ściślej mówiąc – pięciu Mogiln, towarzyszyliśmy od początku – widzieliśmy jak w piątek (29 czerwca) wnoszą walizki do Domu Kultury oraz jak do niedzielnego poranka (1 lipca) bawili się na biesiadzie.

 

- Wymiana doświadczeń bardzo potrzebna, bo pozwala poznać kulturę różnych regionów – jednym głosem podsumowali spotkanie włodarze pięciu Mogiln.

 

 

Dlatego też każde Mogilno chwaliło się (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) tym, co ma najlepsze. Rozmawiając o funkcjonowaniu wsi o nazwie Mogilno oraz miasta, zebrani zgodnie przyznali, że nie ważna jest szerokość geograficzna, ponieważ problemy samorządu można sprowadzić do jednego mianownika  - trzeba zaspokajać potrzeby mieszkańców, nie tylko materialne, ale i duchowe.

 

 

- Im więcej się zrobi tym lepiej. Trzeba budować relacje, rozmawiać z ludźmi, wsłuchiwać się w potrzeby i prośby mieszkańców – mówił wójt Gminy Korzenna. 

Przypomnimy, spotkanie mieszkańców miejscowości o nazwie Mogilno to inicjatywa pani Krystyny Sałaciak – liderki Koła Gospodyń Wiejskich z Mogilna Małego w powiecie pabianickim, w Gminie Dobroń koło Łodzi. Skąd wziął się pomysł? Pani Sałaciak była pewnego razu na poczcie i szukając kodu swojego Mogilna odkryła, że w Polce są jeszcze cztery inne miejscowości o tej nazwie. Postanowiła więc zintegrować wszystkie Mogilna - znalazła sołectwa w Internecie i telefonicznie skontaktowała się z każdym z nich.

Tym sposobem, latem 2016 roku, w Mogilnie Małym doszło do I Ogólnopolskiego Spotkania Mieszkańców Miejscowości o nazwie Mogilno. W kolejnym roku wszyscy zjechali się do miasta Mogilno w województwie kujawsko-pomorskim. Trzecie spotkanie odbyło się na terenie Gminy Korzenna, natomiast za rok, mogilnianie spotkają się prawdopodobnie w Mogilnie w gminie Warta (woj. łódzkie).

 

 

 

Poniżej kilka zdjęć z sobotniej (30 czerwca) biesiady. Wszystkie zdjęcia z III Ogólnopolskiego Spotkania Mieszkańców Miejscowości o nazwie Mogilno z możliwością pobrania TUTAJ

 

 

 

 

 

Fot. Jadwiga Jelińska

Jadwiga Jelińska (Reda)

 

 

 

 

 

 

Created by Szczepan Sikoń