Zwykłe słowo to za mało – Rada Rodziców z Mogilna dziękuje za pomoc Patrykowi
sobota, 24 listopada 2018 14:45

Podziękowania od Rady Rodziców z Mogilna

- Jesteście dowodem na to, że istnieją jeszcze osoby, które potrafią nieść bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi – to fragment listu, jaki pani Danuta Gajdosz – przewodnicząca Rady Rodziców z Mogilna przekazała naszej Redakcji, by za pośrednictwem portalu podziękować Rodzicom, którzy przygotowali kiermasz w szkole oraz wszystkim Klientom. Publikujemy podziękowania w całości.

 

 

 

 

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, mieszkańcy Parafii Mogilno, przybyli Goście,


z całego serca dziękujemy Wam za wrażliwość, otwierającą serce dla Patryka; za bezinteresowną chęć do czynienia dobra, pomoc i życzliwość. Rada Rodziców serdecznie dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania kiermaszu w naszej szkole.


Dziękujemy w szczególności Wam Rodzice, za przekazane wyroby domowej produkcji oraz czas poświęcony na organizację kiermaszu. Ogromne podziękowania należą się również wszystkim, którzy przybyli, by wesprzeć ten szczytny cel. Widząc Waszą chęć pomocy wiemy, że zwykłe słowo to za mało.


Jesteśmy pod wrażeniem tak licznego udziału, który przerósł nasze oczekiwania. Frekwencja była tak imponująca, że pomimo dużego asortymentu, ciasta po prostu zabrakło. Dlatego raz jeszcze przepraszamy tych z Państwa, którzy z tego powodu nie mogli kupić naszych smakołyków. Dziękujemy, że pomimo to wsparliście finansowo Patryka i jego rodziców.


Jeszcze raz dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca – jesteście dowodem na to, że istnieją jeszcze osoby, które potrafią nieść bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi.


Swoją postawą i zaangażowaniem udowodniliście, że realizujecie przesłanie Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to to, co posiada, lecz przez to kim jest. Nie przez to co, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

 

Rada Rodziców z Mogilna

 

 

Przypominamy!


Rada Rodziców z Mogilna jako pierwsza zorganizowała kiermasz ciasta oraz innych domowych wypieków. Sprzedaż prowadzona 10 listopada w szkole w Mogilnie trwała zaledwie 30 minut, bo tyle wystarczyło by uginające się stoły zostały puste. Dzięki ofiarności mieszkańców okolicznych wsi, oraz gości z Korzennej i Nowego Sącza, na leczenie Patryka przekazano 10 330 złotych.

 

Wzorem inicjatorki – pani Danuty Gajdosz z Mogilna, tydzień później podobny kiermasz zorganizowała Rada Rodziców z Koniuszowej. Oprócz ciasta i chleba, można było kupić lokalne proziaki – kultowe placki z sody oraz świąteczne ozdoby. Po zakończeniu kiermaszu, organizatorka pani Marta Kiełbasa, przekazała panu Henrykowi Chronowskiemu 9 010 złotych.


O powyższych akcjach jako pierwszy informował portal Myśl globalnie działaj lokalnie:


Patryk otarł się o śmierć. Nie zostawiaj go samego – przyjdź w sobotę do szkoły

Goście przyjdą na odpust, a Ty nie masz ciasta na niedzielę? Ku je – dla Patryka

Podajemy kwotę zebraną na kiermaszu dla Patryka

Charytatywny weekend w Parafii Mogilno – kolejne akcje dla Patryka

Hojni dla Patryka – sukces kiermaszu w Koniuszowej

 

 

 

Jadwiga Jelińska-Poręba (Reda)

 

 

l

 

 

 

 

  

Created by Szczepan Sikoń