Policja w Mogilnie! Co się stało?
sobota, 24 listopada 2018 16:08

Policja w Mogilnie

Samochód osobowy potrącił wieczorem mężczyznę idącego poboczem. Poszkodowany pomimo reanimacji podjętej przez świadka, następnie ratowników medycznych, zmarł na miejscu zdarzenia. Wszystkie wykonane przez policjantów czynności, opinia biegłego oraz prowadzone postępowanie, pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego wypadku. Prawdopodobnie, gdyby pieszy miał element odblaskowy, tragedii udałoby się uniknąć.

 

 

Na szczęście taka sytuacja nie miała miejsca w ostatnim czasie w Mogilnie, ale scenariusz wcale nie jest zmyślony. Nie dalej jak 8 listopada na Sądecczyźnie odnotowano wypadek, w którym zginął pieszy. Już kolejny, bo to właśnie pieszy jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego, jest najbardziej narażony na niebezpieczeństwo na drodze i to on bardzo często staje się ofiarą tragicznych wypadków drogowych. Tak wynika z analizy stanu bezpieczeństwa sądeckiej Policji. Niejednokrotnie do tragedii by nie doszło, gdyby piesi mieli na sobie jakikolwiek element odblaskowy.


I na tą kwestię chcemy uwrażliwić naszych Czytelników. Dlatego Redakcja Portalu wraz ze Stowarzyszeniem Mogilskie Cisy organizuje 30 listopada (piątek) spotkanie z sądecką policją. Asp. Barbara Przychocka-Serafin z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji przypomni pieszym zasady bezpiecznego poruszania się po zmroku i w sposób obrazowy przedstawi konsekwencje wynikające z lekceważenia obowiązku noszenia elementów odblaskowym poza obszarem zabudowanym.

 

 

Druga część prelekcji będzie dedykowana seniorom, gdyż policjantka przedstawi metody oszustów, którzy wykorzystując dobroć starszych osób, wyłudzają od nich pieniądze na tzw. „wnuczka”, „funkcjonariusza” czy też „akcję przeciw hakerom”. Funkcjonariuszka udzieli przy tym cennych rad, jak reagować by nie paść ofiarą oszustów.

 

 

Na spotkanie z sądecką Policją zaproszeni są wszyscy – bez względu na wiek, bo bezpieczeństwo to najważniejsza sprawa, która dotyczy każdego z nas.

 

 

 

 

plakat: Agata Bugara; fot. pixabay.com

Jadwiga Jelińska-Poręba (Reda)

 

 

 

 

 

 

 

  

Created by Szczepan Sikoń