Wzrastamy w misyjności – animacja w Mogilnie
poniedziałek, 24 czerwca 2013 20:28

Animacja Misyjna

Podczas animacji misyjnej, którą przeprowadzili w naszej Parafii ojcowie Kombonianie, mogliśmy wysłuchać bogatych doświadczeń o. Macieja z Peru, obejrzeć afrykańskie stroje, usłyszeć afrykańskie pieśni w wykonaniu zespołu Tibi Cantamus oraz nabyć misyjne przedmioty.

Niedzielne, mocno przygrzewające słonce było namiastką upału, jaki czeka na grupę młodzieży, która we wrześniu wyjedzie na doświadczenie misyjne do Ugandy. Wolontariuszką w Gulu, będzie także jedna osoba z naszej Parafii. –  Wasza parafia wzrasta ciągle w misyjności. Ojciec Andrzej z Koniuszowej nie jest jedyny – mówił podczas kazania o. Maciej Miąsik, Kombonianin, który pracował z Indianami w Peru. – Dziewięć osób, z ojcem Maćkiem Zielińskim przygotowuje się do wyjazdu we wrześniu do Ugandy. Będą pomagać przez miesiąc w ośrodku dla dzieci z epilepsją i porażeniem mózgowym – kontynuował misjonarz.

Animację Kombonianie prowadzili cały dzień. Na Mszach Świętych o godzinie 9.00 i 11.00 nasz młodzieżowy zespół Tibi Cantamus zagrał i zaśpiewał afrykańskie pieśni. Parafianie włączyli się we wspólne klaskanie, co w połączeniu z muzyką sprawiło, że wszyscy poczuliśmy się jak na prawdziwym, dynamicznym, afrykańskim nabożeństwie.

Kombonianie przywieźli ze sobą misyjne przedmioty – krzyże, różańce, książki, płyty z pieśniami, gry... Wraz z misjonarzami do naszej parafii przyjechały także dwie dziewczyny – Ania oraz Marta, które również przygotowują się do wrześniowego wyjazdu. Przedstawicielki dziewięcioosobowej grupy ugandyjskiej miały na sobie typowe afrykańskie koszule. Stroje ubrali także dwaj nasi ministranci, którzy pomogli w zbieraniu ofiar dla ugandyjskiego domu dziecka i tamtejszej Wspólnoty Kombonianów.

Podobne animacje misyjne odbywają się parafiach wszystkich dziewięciu osób, które wyjadą na miesięczną misję do Ugandy.

Zdjęcia w galerii.

 

Jadwiga Jelińska (Reda)

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Wzrastamy w misyjności – animacja w naszej Parafii

Podczas animacji misyjnej, którą przeprowadzili w naszej Parafii ojcowie Kombonianie, mogliśmy wysłuchać bogatych doświadczeń o. Macieja z Peru, obejrzeć afrykańskie stroje, usłyszeć afrykańskie pieśni w wykonaniu zespołu Tibi Cantamus oraz nabyć misyjne przedmioty.

Niedzielne, mocno przygrzewające słonce było namiastką upału, jaki czeka na grupę młodzieży, która we wrześniu wyjedzie na doświadczenie misyjne do Ugandy. Wolontariuszką w Gulu, będzie także jedna osoba z naszej Parafii. – Wasza parafia wzrasta ciągle w misyjności. Ojciec Andrzej z Koniuszowej nie jest jedynymówił podczas kazania o. Maciej Miąsik, Kombonianin, który pracował z Indianami w Peru. – Dziewięć osób, z ojcem Maćkiem Zielińskim przygotowuje się do wyjazdu we wrześniu do Ugandy. Będą pomagać przez miesiąc
w ośrodku dla dzieci z epilepsją i porażeniem mózgowym –
kontynuował misjonarz.

Animację Kombonianie prowadzili cały dzień. Na Mszach Świętych o godzinie 9.00 i 11.00 nasz młodzieżowy zespół Tibi Cantamus zagrał i zaśpiewał afrykańskie pieśni. Parafianie włączyli się we wspólne klaskanie, co w połączeniu z muzyką sprawiło, że wszyscy poczuliśmy się jak na prawdziwym, dynamicznym, afrykańskim nabożeństwie.

Kombonianie przywieźli ze sobą misyjne przedmioty – krzyże, różańce, książki, płyty z pieśniami, gry... Wraz z misjonarzami do naszej parafii przyjechały także dwie dziewczyny – Ania oraz Marta, które również przygotowują się do wrześniowego wyjazdu. Przedstawicielki dziewięcioosobowej grupy ugandyjskiej miały na sobie typowe afrykańskie koszule. Stroje ubrali także dwaj nasi ministranci, którzy pomogli w zbieraniu ofiar dla ugandyjskiego domu dziecka i tamtejszej Wspólnoty Kombonianów.

Zdjęcia w galerii.

 

Created by Szczepan Sikoń