Wieści z Mozambiku – o. Andrzej Filip pisze do nas
wtorek, 09 lipca 2013 12:38

Wieści z Mozambiku


Ojciec Andrzej Filip, pochodzący z Koniuszowej Misjonarz Kombonianin, przesyła nam wiadomości z Mozambiku – dzieli się swoim doświadczeniem na misji i śle ciepłe pozdrowienia. Publikujemy treść listu.


Ja mam się dobrze. Zdrowie dopisuje mi, więc nie narzekam.
My w tych miesiącach mamy dużo spotkań formacyjnych dla parafian. Czekają nas jeszcze spotkania dla młodzieży i katechistów oraz nt. sprawiedliwości i pokoju zorga¬nizowane dla całego dekanatu. Ja będąc odpowiedzialny, między innymi, za młodzież jestem też odpowiedzialny za organizację tych spotkań dla całego dekanatu.
Z kolei z takiej codziennej pracy w dwóch naszych parafiach mam spotkania dla młodzieży, grup Sprawiedliwości i Pokoju, ministrantów i chóru, za które ja jestem odpowiedzialny, żeby je organizować i prowadzić. W tych różnych spotkaniach z młodzieżą współpracuję z jedną z sióstr Kombonianek.
No i oczywiście mamy budowę kościoła, która idzie do przodu. Już postawiliśmy mury i chcemy zacząć kłaść dach. Za tę budowę jestem odpowiedzialny ja, więc jeżdżę dość często, aby jej pilnować. Tak więc ogólnie na brak pracy nie narzekam.
Cieszę się bardzo, że będzie u mnie w parafii dzień misyjny. Chciałbym serdecznie pozdrowić parafian z Mogilna i zapewnić o mojej modlitwie.


o. Andrzej Filip

Zdjęcia w galerii.


(Reda)

 

Created by Szczepan Sikoń