WIARYG(Ł)ODNI w Polskim La Salette – Dębowiec 2013
wtorek, 16 lipca 2013 22:59

Dębowiec 2013

W sobotę (13 lipca) zakończyło się XXVI Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych. Od 8 – 13 lipca, w Dębowcu przebywały tłumy ludzi, wśród nich piętnaście osób z naszej Parafii. Była codzienna Eucharystia, konferencje, spowiedź, czas modlitwy i refleksji. Uczestnicy słuchali świadectw zaproszonych gości oraz brali udział w koncertach zespołów chrześcijańskich.


WIARYG(Ł)ODNI – pod takim hasłem odbyło się tegoroczne Saletyńskie Spotkanie Młodych. Przez 6 dni uczyli się oni trwania we wspólnocie, pogłębiali swoją wiarę, szukali odpowiedzi na nurtujące pytania. Czas modlitwy oraz liczne konferencje i świadectwa były okazją m.in. do zastanowienia się nad trudnym tematem dawania świadectwa o Jezusie Chrystusie we współczesnym świecie. Gośćmi specjalnymi byli m.in.: Anna Golędzinowska – polska modelka, twarz Ruchu Czystych Serc we Włoszech, Ireneusz Krosny – aktor i mim, który modli się przed każdym swoim spektaklem, Dobromir Makowski – były narkoman i złodziej, który jeżdżąc po Polsce, rapując opowiada że można żyć lepiej. Na scenie muzycznej wystąpiły takie zespoły jak: BETHEL, GENEZARETH, MATE.O, POROZUMIENIE oraz projekt Tymczasowa Formacja Prowizoryczna.

Wtorek – drugi dzień spotkania, w całości poświęcony był sakramentowi pokuty i pojednania.  - Spowiedź tutaj to niesamowite przeżycie. Wśród młodzieży widać przejęcie, a u niektórych także łzy wzruszenia – mówi Agata Bugara, która w spotkaniu w Dębowcu uczestniczyła po raz trzeci. Punktem kulminacyjnym wieczoru był występ Ireneusza Krosnego. Mim rozbawił publiczność, a następnie odpowiadał na pytania młodych.

W środowe popołudnie młodzież w Dębowcu odwiedziła nawrócona modelka, autorka bestselleru „Ocalona z piekła” – Anna Golędzinowska. Podzieliła się świadectwem swojego życia, opowiadając o nadużywaniu narkotyków, prostytucji do której została zmuszona oraz swojej drodze do Boga. Tego dnia, na scenie zaprezentował się również zespół BETHEL.  - Najbardziej podobał mi się koncert Bethel! Bawiliśmy się w rytm muzyki reggae. Atmosfera na Dębowcu jest super ! I można odmienić się duchowo – przyznaje Maciej Filip, który do Polskiego La Salette przyjechał po raz drugi.

W piątek dziennikarz telewizyjny - Tomasz Zubilewicz udowadniał, że można pracując w mediach być świadkiem prawdy o Jezusie. Ostatniego dnia, młodzi dziękowali sobie wzajemnie za wspólnie spędzony czas, żegnali się oraz wymieniali kontaktami. Większość wracała do domu z pozytywną energią i niezapomnianymi wspomnieniami. – Na Dębowcu byłam po raz pierwszy. Najbardziej podoba mi się atmosfera jaka tu panuje - wszystkie koncerty, konferencje... Na pewno warto brać udział w tym spotkaniu, ponieważ można poznać świetnych ludzi i spędzić czas z Bogiem – mówi Klaudia Bugara z Koniuszowej. Jej koleżanka dodaje: - Trudno powiedzieć, co wywarło na mnie największe wrażenie. Wszystko na swój sposób było ciekawe i zapadnie mi na długo w pamięci. Jeśli chce się przeżyć coś ciekawego w swoim życiu to powinno się przyjechać na spotkanie młodych w Dębowcu – zachęca Paulina Marcisz.  - Tutaj można zobaczyć, że chrześcijaństwo nie jest tylko suchym klepaniem paciorków i mechanicznym chodzeniem na nabożeństwa, ale może łączyć się ze świetną zabawą, radością, tańcem i uwielbianiem Boga przez każdego rodzaju muzykę i wspólne spędzanie czasu – zapewnia Agata Bugara.

Z naszej Parafii udział w spotkaniu w Dębowcu wzięło 15 osób. Wyjazd zorganizował ks. Łukasz Pawłowski. W środę, wraz z grupką młodzieży odwiedził uczestników ks. Andrzej Chmielarz.

 

Zdjęcia z archiwum uczestników w galerii.

Jadwiga Jelińska (Reda)


 

Created by Szczepan Sikoń