Parafianie u Gaździny Podhala – pielgrzymka do Ludźmierza
sobota, 17 sierpnia 2013 19:48

Pielgrzymka do Ludźmierza

W uroczystościach z okazji 50-lecia koronacji Gaździny Podhala, uczestniczyło ponad 50 osób z naszej Parafii. Wraz z księdzem Łukaszem Pawłowskim udali się do Ludźmierza na nocne czuwanie z 14 na 15 sierpnia.

Po dotarciu na miejsce, pielgrzymi mieli prawie dwie godziny na prywatną modlitwę. W tym czasie zwiedzali Sanktuarium Maryjne w Ludźmierzu, klękali przed cudowną figurą Gaździny Podhala, zwiedzali Maryjny Ogród Różańcowy, w którym znajduje się pomnik „Modlitwa Jana Pawła II”, Brama Wiary oraz Boży Grób. Mieli możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej – kapłani czekali na penitentów w m.in. konfesjonałach ustawionych na trawie. O godzinie 21.00 rozpoczęła się Droga Krzyżowa. O północy tłumnie zgromadzeni pielgrzymi, zarówno z Polski jak i z zagranicy, wzięli udział w wigilijnej Mszy Świętej.

Więcej o Sanktuarium Maryjnym w Ludźmierzu, cudownej figurze Gaździny Podhala TUTAJ

Zdjęcia z jubileuszu TUTAJJadwiga Jelińska (Reda)


 

Created by Szczepan Sikoń