Krzysztof Krawczyk w Korzennej – Dożynki Gminne
piątek, 23 sierpnia 2013 20:16

Dożynki Korzeńskie

Na dwudniowe święto plonów zapraszają władze Gminy Korzenna. W roli gwiazdy dożynek wystąpi Krzysztof Krawczyk z zespołem. Będzie taniec, śpiew, prezentacja wieńców, pokazy rekonstrukcyjne, występy estradowe... A to wszystko już w najbliższy weekend !- W tym roku dożynki świętować będziemy dwa dni. W sobotę, 24 sierpnia odbędzie się taneczne preludium, a dzień później, 25 sierpnia, główne obchody, w trakcie których wystąpi Krzysztof Krawczyk z zespołem – informuje wójt Gminy Korzenna Leszek Skowron.  Po raz pierwszy widowisko odbywać się będzie na placu przy Dworze w Korzennej, który jest jedną z wizytówek kulturalnych gminy.

Świętowanie rozpocznie się o godzinie 20.00 w sobotę. - Pierwszy dzień zadowolić powinien przede wszystkim amatorów tańca. O stronę muzyczną zadbają profesjonaliści, którzy mają sięgnąć do największych przebojów tego lata – mówi Krzysztof Ogorzałek dyrektor Centrum Kultury w Korzennej. Na koniec zostaną wypuszczone lampiony do nieba.

W niedzielę o godzinie 13.30 korowód dożynkowy przemaszeruje spod Urzędu Gminy do Parafialnego Kościoła w Korzennej, gdzie o 14.00 odbędzie się Msza Święta. Po niej, już na placu przy Dworze, nastąpi prezentacja wieńców dożynkowych. Dla uczestników przygotowano bogaty program artystyczny. Na scenie zaprezentują się m.in. zespoły ze Słowacji ! Gwiazdą wieczoru będzie Krzysztof Krawczyk, który w tym roku obchodzi 50 – lecie swojej pracy. Uczestnicy będą mogli podziwiać pokazy akrobacji lotniczych, zwiedzić Dwór, nabyć rękodzieła i skosztować regionalnych przysmaków.
- Organizatorzy przygotowali wiele zróżnicowanych atrakcji, które powinny zadowolić i młodszych i starszych - zapewnia Krzysztof Ogorzałek.  –  Finał dożynek w niedzielę o północy! – mówi Dyrektor CK w Korzennej.

PLAKAT

oprac. Jadwiga Jelińska (Reda)


 

Created by Szczepan Sikoń