Uganda czeka
środa, 28 sierpnia 2013 09:40

Wyprawa misyjna

Jutro wylatuję do Ugandy. Przez miesiąc będę wolontariuszką w Gulu. Będę uczyć i organizować czas dzieciom z afrykańskiego plemienia Aczoli. Dziś zapraszam Was do śledzenia bloga ze swojej wyprawy misyjnej.

 

Ktoś powiedział, że " Pan Bóg daje pragnienie i w najodpowiedniejszym dla nas czasie je realizuje"  . Moim pragnieniem od dziecka była Afryka. 29 sierpnia wyruszam z ramienia Świeckich Misjonarzy Kombonianów do Ugandy, by spełnić swoje największe marzenie. Mam nadzieję, że po bezpiecznej podróży za kilkanaście godzin stanę na Czarnym Lądzie. Czeka mnie miesięczny wolontariat Ugandzie. Na czym dokładnie będzie polegała moja misja tam, opiszę i opowiem po powrocie. Ale na pewno pokonujemy te 10 000 kilometrów, by po prostu być z ubogimi i naznaczonymi piętnem wojny domowej mieszkańcami Gulu. Chcemy pomagać im w codziennych czynnościach, organizować czas ich dzieciom i nieść chrześcijańską radość życia.  

By nasza wyprawa misyjna, która ma służyć także (a może przede wszystkim) rozeznaniu naszego powołania, przyniosła dobre owoce, potrzebna jest modlitwa. Dlatego w imieniu naszej dziesiątki proszę o nią i dziękuję za okazane mi do tej pory wsparcie.
Zachęcam wszystkich Parafian do śledzenia bloga internetowego, jaki będziemy prowadzić będąc w Ugandzie. W miarę możliwości, każdego dnia będziemy pisać o naszym doświadczeniu. Zapraszam do śledzenia wpisów – chciałabym, abyście Państwo również w ten sposób towarzyszyli mi w tej wyprawie.

dziękuję i pozdrawiam całą naszą Wspólnotę Parafialną ,

Jadwiga Jelińska

ADRES BLOGA  - http://wyprawamisyjna.wordpress.com/category/wyprawa-2013/

 

Created by Szczepan Sikoń