Dać nadzieję Afryce – zbiórka zużytego sprzętu
wtorek, 23 września 2014 16:34

Daj Nadzieję

Jutro z parkingu koło kościoła zostanie bezpłatnie zebrany wszelki sprzęt elektryczny i elektroniczny. Oddając elektrośmieci wspieramy Papieskie Stowarzyszenie i pomagamy mieszkańcom krajów misyjnych.

Zbiórkę prowadzi Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Organizacja odzyskuje z zebranych elektrośmieci co tylko się, a dochód ze sprzedaży przekazuje na pomoc misjom katolickim. Zbiórka to idealna okazja nie tylko do pozbycia się zbędnego sprzętu, ale również wsparcia realizacji projektów edukacyjnych w Afryce.

Zbiórka przeprowadzona będzie 24 września (środa). Do godziny 10.00 na parking koło kościoła można przynieść zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Zbierane będą:

• Komputery
  • Baterie
  • Akumulatory
  • Itp.

Międzynarodowa organizacja katolicka Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP) powstała w 1947 r. Jej założyciel, holenderski norbertanin o. Werenfried van Straaten celem swego życia określił pomaganie cierpiącemu, ubogiemu, prześladowanemu Kościołowi Jezusa Chrystusa. Swoimi odważnymi projektami działał tam, gdzie, jak mawiał: "Bóg płacze krwistymi łzami w prześladowanych siostrach i braciach". W tej chwili PKWP ma swoje biura w 17 krajach świata. Od 2006 roku także w Polsce

Oprac. Jadwiga Jelińska (Reda)