Razem świętujmy Odzyskanie Niepodległości – obchody w Mogilnie
środa, 09 listopada 2016 23:37

Cieszymy się niepodległością!

Rok 1918, 11 listopada, poniedziałek. W gazetach ogłoszenia o pracę, reklama damskich kostiumów oraz lista najbliższych przedstawień. Obok oferty pożyczek i sprzedaży mrożonego mięsa, telegram z serdecznymi powitaniami dla komendanta Piłsudskiego. A o czym przeczytamy w prasie z dnia 11 listopada 2016 roku?

 

 

 

W lokalnych mediach z pewnością pojawi się news o obchodach Święta Niepodległości w gminie Korzenna. Dobrze jest przeczytać sprawozdanie z uroczystości i obejrzeć zdjęcia, ale jeszcze lepiej wziąć w niej udział i stać się naocznym świadkiem patriotycznych wydarzeń.

 

Wspólne świętowanie rozpocznie się w piątek 11 listopada na Mogilskim Wzgórzu. Na 15.45, Andrzej Bogdał - kapelmistrz Orkiestry Dętej OSP Mogilno zaprasza do parafialnego kościoła na koncert pieśni patriotycznych.

O ileż mąk, ileż cierpienia,
O ileż krwi, przelanych łez,
Pomimo to nie ma zwątpienia,
Dodawał sił wędrówki kres…

O 16.00 odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie przewidziano podniosły przemarsz do Domu Kultury na apel poległych. Zebrani obejrzą wzruszającą impresję teatralną „Mamo, nie płacz”, przygotowaną przez uczniów Zespołu Szkół w Mogilnie. Zgodnie z tradycją zostaną również rozwiezione kwiaty i znicze na miejsca pamięci.

 

 

 

Następnego dnia patriotyzm przyjmie aktywną formę. Wójt Leszek Skowron zaprasza do wzięcia udziału w „Biegu Niepodległości – Partyzanci Ziemi Sądeckiej w akcji” oraz w grze terenowej. Szczegóły na plakacie oraz TUTAJ

 

 

 

 

 

Fot. Jadwiga Jelińska

Jadwiga Jelińska (Reda)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Created by Szczepan Sikoń