Ludzie dziewiątego dnia RELACJA i ZDJĘCIA
niedziela, 20 sierpnia 2017 22:24

Ludzie dziewiątego dnia

Jak się idzie? Kaczo, byczo i indyczo! – to słynne powiedzenie w dwudziestej drugiej grupie Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, z którą wędrują na Jasną Górę nasi Parafianie. Na szlaku dopisuje pogoda i humory. Zresztą, przeczytajcie i zobaczcie sami co dzieje się teraz na trasie Tarnów – Częstochowa.

 

 

 

Z Parafii Mogilno na Jasną Górę pielgrzymuje 50 osób wraz z księdzem Marcinem Bukowcem. Liczną grupę stanowią gimnazjaliści i młodzież szkoły średniej.

 

 

- Idzie się bardzo dobrze! Kilometry ubywają nam bardzo szybko i z każdym dniem jesteśmy coraz bliżej naszego celu, jakim jest Jasna Góra. Atmosfera pielgrzymki jest wyjątkowa, każdy dzień różni się od poprzedniego, dlatego nie wkrada się rutyna – relacjonuje naszemu portalowi Estera Stypuła z Posadowej Mogilskiej.
Przez trzy dni było upalnie, trochę popadało w niedzielę. Ale codziennie na szlaku jest gwarno i wesoło. Jest modlitwa, ale też żarty i piosenki.  - Grupa śpiewająca umila nam czas wędrówki, przez co nie odczuwamy tak zmęczenia – kontynuuje osiemnastolatka, która pielgrzymuje do Częstochowy po raz drugi.

 

 

Przed pątnikami jeszcze daleka droga, ale nie ważne upały, deszcz, bąble, niewyspanie i dyskomfort bycia dziewięć dni w drodze, bo liczy się po co i dla Kogo idą.

 

Galerię zdjęć ze szlaku będziemy poniżej uzupełniać na bieżąco.
 

 

Fot. www.facebook.com/pieszapielgrzymkatarnowska

Jadwiga Jelińska (Reda)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Created by Szczepan Sikoń