Zakaz grobowych min! Uśmiechnij się ze Wszystkimi Świętymi
środa, 01 listopada 2017 11:10

1 listopada - zakaz grobowych min

Dzisiaj nie obowiązuje czarny strój. Bo 1 listopada to jeden z najbardziej radosnych i optymistycznych dni dla chrześcijan. Wierzymy i cieszymy się, że wielu naszych zmarłych przebywa już u Boga w niebie. Zatrzymując się przy mogiłach bliskich przypominamy sobie, że każdy z nas jest powołany do świętości.

 

 

 

Zapal znicz, nie dłub w dyni


Bieganie 31 października z dynią, a następnie 1 listopada ze zniczem jest co najmniej kuriozalne. Bo Halloween to nie jest tylko niewinna zabawa, a odwiedzanie mogił zmarłych to nie tylko autonomia tłumu. Wszystkich Świętych to piękne chrześcijańskie święto i tradycja ojców. Nie zapominajmy, że z natury jest to dzień radosny i pełen pozytywnego myślenia. Bo Kościół cieszy się, że wielu zmarłych przebywa już u Boga w niebie.

 

Dzisiaj oddaje chwałę świętym oficjalnie uznanym i wyniesionym na ołtarze oraz tym, którzy doszli do świętości w ukryciu i nikt nie zna ich z imienia. Każdy człowiek może, a nawet powinien dołączyć kiedyś do tego świętego grona. Bo bez względu czy ktoś żyje w związku, samotności, czy jest osobą duchowną – każdy z nas jest powołany do świętości.

 

Masz u Boga swojego człowieka.


Ukochaną osobę, która niegdyś obca, z czasem stała się z Tobą jednością; Rodziców, którym zawdzięczasz wszystko – swoje życie; Ukochane dziecko, które bez względu na swój wiek odeszło za wcześnie, bo przed Tobą; Babcię, która może nie raz upominała, ale na różańcu gorliwie modliła się za każdego z rodziny; Dziadka, który zawsze częstował słodyczami i dobrym słowem; Przyjaciela, który był pokrewną duszą; Autorytet – kogoś kto Cię inspiruje i próbujesz go naśladować; Znajomych ze szkoły, motocyklowych zlotów, boiska, teatru, grupy młodzieżowej; Sąsiadkę i pana którego znałeś z kościoła.

 

fot. JJ

 

1 listopada cieszymy się z nimi w oczekiwaniu na wielkie spotkanie, wierząc, że osiągnęli już zbawienie. Pomyśl sobie, że Twoje miejsce jest w niebie. Bo każdy jest wybrany. A 1 listopada powinno być kiedyś Twoim świętym.

 

 

fot. pixabay.com; JJ

Jadwiga Jelińska (Reda)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Created by Szczepan Sikoń