Aktualności
Odbierzemy co nam zabrano. Co i kiedy?
sobota, 28 października 2017 10:47

Zmiana czasu na zimowy

Mowa o godzinie snu – tej, którą straciliśmy przestawiając na wiosnę wskazówki zegara do przodu. Odbierzemy ją dzisiaj – 27 października, zmieniając czas na zimowy. Dla jednych w dzisiejszą noc o godzinę dłuższy będzie sen, dla innych praca.

Więcej…
 
Szczepan Sikoń – ten, który inspirował i jednoczył
niedziela, 17 września 2017 20:30

Rocznica śmierci św. Szczepana Sikonia

Mija rok od śmierci śp. Szczepana Sikonia – pomysłodawcy i twórcy strony www.parafiamogilno.pl.  Przez osiem lat był administratorem portalu i prowadził go pro bono. Oprócz tej społecznej działalności, zajmował się tysiącem innych spraw, ale czas miał na wszystko i dla każdego. Pierwszy strażak w Gminie Korzenna, urzędnik z poczuciem misji, lokalny patriota, człowiek orkiestra…

Więcej…
 
Szkoła w Posadowej czyli nauczyciel bliżej ucznia
środa, 06 września 2017 21:43

Szkoła w Posadowej Mogilskiej

W Posadowej Mogilskiej cieszą się z decyzji ministerstwa, bo Reforma Oświaty przyniosła dla szkoły korzystne zmiany. Dzieci nie ubędzie, nauczyciele nie stracą pracy, z warunkami lokalowymi też nie ma problemu. Dyrektor Barbara Kubiak informuje o zmianach, a siódmoklasiści opowiadają jak czują się z tym, że nie poszli do gimnazjum…

Więcej…
 
W szkole się dzieje! Uczniowie z Mogilna, bądźcie przygotowani!
wtorek, 05 września 2017 22:32

Szkoła w MogilnieWyjazd na zieloną szkołę, odnowiona sala gimnastyczna, dodatkowy sprzęt komputerowy – to tylko część niespodzianek dla uczniów ze szkoły w Mogilnie. Ruszyły ciekawe projekty edukacyjne i szkolny wolontariat. Sporo atrakcji będzie też podczas cyklicznych imprez o zasięgu środowiskowym.

Więcej…
 
Szkoła w Koniuszowej - zmienia nazwę, ale nie praktyki
poniedziałek, 04 września 2017 21:01

Szkoła w Koniuszowej Dzisiaj pierwszy dzień nauki, więc rozpoczynamy odpytywanie – nie tylko uczniów, ale i dyrektorów. Jako pierwsza do tablicy, na ochotnika, szkoła w Koniuszowej. - Już od dawna przywiązujemy w naszej szkole dużą uwagę do tradycji i wartości patriotycznych, tak więc dobrze wpisujemy się w założenia nowej reformy – zapewnia dyrektor Jarosław Gliński. Po Reformie Oświaty zmieni się nazwa szkoły, ale dobre praktyki wypracowane przed laty, zostaną.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 16

Created by Szczepan Sikoń