Aktualności
Odblaski? Co za wstyd – czyli Dekalog Pieszego nie na serio
czwartek, 29 listopada 2018 19:40

Nie daj się zabić

Prowadzimy na portalu kampanię motywująca do noszenia po zmroku elementów odblaskowych, która związana jest z jutrzejszym spotkaniem z sądecką Policją. Nie chcemy umoralniać, tylko uświadamiać – w trosce o zdrowie i życie wszystkich pieszych. Dlatego dzisiaj, specjalnie dla naszych Czytelników przygotowaliśmy Dekalog Pieszego. Z przymrużeniem oka.

Więcej…
 
Ile warte jest Twoje życie? Dasz za nie 10 złotych? Felieton z FILMEM (wzbudza silne emocje)
środa, 28 listopada 2018 17:51

Nie daj się zabić

Niby społeczeństwo wyedukowane, ale w mentalności (zbyt) wielu osób, elementy odblaskowe to obciach. A szkoda. Ich zdrowia i życia. A żeby żyć, wystarczy maksymalnie 10 złotych.

Więcej…
 
Jeszcze w zadumie – wspominamy Krzysztofa i ks. Mostka
wtorek, 27 listopada 2018 19:51

Jeszcze w zadumie

Chociaż na sklepowych półkach i za witrynami pojawiły się ozdoby i produkty świąteczne, a za oknem śnieg, nadal mamy listopad – miesiąc zadumy i refleksji nad przemijaniem. W kościołach codziennie odprawiane są tzw. wypominki czyli różaniec za zmarłych z wyczytaniem ich imion, a nadal gros osób częściej niż zwykle nawiedza groby swoich bliskich. Dlatego na koniec miesiąca chcemy wspomnieć jeszcze o dwóch postaciach, bardzo związanych z Mogilnem. Krzysztofa Sowa i ks. kanonik Stanisław Mostek chociaż nawet nie pochodzili z tej wsi, są w Mogilnie ciągle obecni.

Więcej…
 
Policja w Mogilnie! Co się stało?
sobota, 24 listopada 2018 16:08

Policja w Mogilnie

Samochód osobowy potrącił wieczorem mężczyznę idącego poboczem. Poszkodowany pomimo reanimacji podjętej przez świadka, następnie ratowników medycznych, zmarł na miejscu zdarzenia. Wszystkie wykonane przez policjantów czynności, opinia biegłego oraz prowadzone postępowanie, pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego wypadku. Prawdopodobnie, gdyby pieszy miał element odblaskowy, tragedii udałoby się uniknąć.

Więcej…
 
Zwykłe słowo to za mało – Rada Rodziców z Mogilna dziękuje za pomoc Patrykowi
sobota, 24 listopada 2018 14:45

Podziękowania od Rady Rodziców z Mogilna

- Jesteście dowodem na to, że istnieją jeszcze osoby, które potrafią nieść bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi – to fragment listu, jaki pani Danuta Gajdosz – przewodnicząca Rady Rodziców z Mogilna przekazała naszej Redakcji, by za pośrednictwem portalu podziękować Rodzicom, którzy przygotowali kiermasz w szkole oraz wszystkim Klientom. Publikujemy podziękowania w całości.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 23

Created by Szczepan Sikoń