Aktualności
Zapisz się na ZUMBĘ w Domu Kultury w Mogilnie
niedziela, 14 maja 2017 12:17

Zajęcia Zumby w Domu Kultury

Bardzo gorąco zrobi się od środy w Domu Kultury na Mogilnie. Temperaturę podgrzeje taniec latynoamerykański połączony z elementami fitness, czyli Zumba! W zajęciach może uczestniczyć każdy, bez względu na wiek. Zapisy i spotkanie organizacyjno – pokazowe już 17 maja.

Więcej…
 
Marcinek nie był własnością. Był darem.
sobota, 06 maja 2017 14:57

Marcinek Rola był darem.

Bóg nie zabrał Marcinka. Nie wyrwał siłą z rąk i serc jego rodziców, brata i bliskich. On go wziął do siebie swoimi kochającymi, ojcowskimi dłońmi. Dzisiaj żegnaliśmy małego bohatera z płaczem, białymi kwiatami, ale i ufnością, że Marcinek rozpromienia swoim uśmiechem niebo.

Więcej…
 
Bóg zabiera dobrych ludzi. Pogrzeb Śp. Marcinka Roli
czwartek, 04 maja 2017 19:48

Marcinek Rola w drodze do nieba

Bóg zabiera dobrych ludzi. Tak jak my zbieramy najładniejsze kwiatki - tak brzmi jeden z komentarzy pod informacją o śmierci Marcinka Roli. Miał zaledwie 8 lat, ale waleczności i pogody ducha uczył dorosłych. Białaczka okazała się silniejsza - chłopiec wczoraj (3 maja) odszedł do lepszego świata. My pożegnamy go w najbliższą sobotę - 6 maja o godz. 11.00. Msza pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Mogilnie.

Więcej…
 
O nią walczył mój ojciec ZDJĘCIA
wtorek, 02 maja 2017 17:52

Biało-czerwoną wieszajmy z honorem

Na medal spisali się Ci, którzy powiesili dzisiaj państwową flagę. Dzień Flagi i następujące po nim Święto Konstytucji nie są oderwane od rzeczywistości. O biało-czerwoną walczyli nasi ojcowie i dziadkowie. Dzisiaj wywieszamy ją z dumą, pamiętając, że rytuał to szlachetny pomnik pamięci.

Więcej…
 
1 maja - sąsiedzka solidarność w Koniuszowej ZDJĘCIA
poniedziałek, 01 maja 2017 18:47

Tradycja koszenia trawy

Dźwięk kosiarek co chwila przerywają sąsiedzkie okrzyki. Na koszących trawę aż miło popatrzeć. Bo 1 maja nie utożsamiają z komunistycznym tworem, ale własną, lokalną tradycją.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 16

Created by Szczepan Sikoń