Aktualności
Szkoła w Posadowej czyli nauczyciel bliżej ucznia
środa, 06 września 2017 21:43

Szkoła w Posadowej Mogilskiej

W Posadowej Mogilskiej cieszą się z decyzji ministerstwa, bo Reforma Oświaty przyniosła dla szkoły korzystne zmiany. Dzieci nie ubędzie, nauczyciele nie stracą pracy, z warunkami lokalowymi też nie ma problemu. Dyrektor Barbara Kubiak informuje o zmianach, a siódmoklasiści opowiadają jak czują się z tym, że nie poszli do gimnazjum…

Więcej…
 
W szkole się dzieje! Uczniowie z Mogilna, bądźcie przygotowani!
wtorek, 05 września 2017 22:32

Szkoła w MogilnieWyjazd na zieloną szkołę, odnowiona sala gimnastyczna, dodatkowy sprzęt komputerowy – to tylko część niespodzianek dla uczniów ze szkoły w Mogilnie. Ruszyły ciekawe projekty edukacyjne i szkolny wolontariat. Sporo atrakcji będzie też podczas cyklicznych imprez o zasięgu środowiskowym.

Więcej…
 
Szkoła w Koniuszowej - zmienia nazwę, ale nie praktyki
poniedziałek, 04 września 2017 21:01

Szkoła w Koniuszowej Dzisiaj pierwszy dzień nauki, więc rozpoczynamy odpytywanie – nie tylko uczniów, ale i dyrektorów. Jako pierwsza do tablicy, na ochotnika, szkoła w Koniuszowej. - Już od dawna przywiązujemy w naszej szkole dużą uwagę do tradycji i wartości patriotycznych, tak więc dobrze wpisujemy się w założenia nowej reformy – zapewnia dyrektor Jarosław Gliński. Po Reformie Oświaty zmieni się nazwa szkoły, ale dobre praktyki wypracowane przed laty, zostaną.

Więcej…
 
1 września czyli legalna laba – uczniowie o(d)powiadają
piątek, 01 września 2017 21:18

Legalna labaDzisiaj, czyli pierwszego września, w szkole zastać można było liczne grono, ale nie uczniów, tylko pedagogiczne. Nauczyciele kolejny dzień przygotowują się do rozpoczęcia roku, a uczniowie korzystają z rozporządzenia ministerstwa i są jeszcze na wakacjach… Dzwonimy m.in. w Bieszczady, by zapytać jak młodzieży z Mogilna, Koniuszowej i Posadowej Mogilskiej minął błogi czas i z jakim nastawieniem wrócą po dwóch miesiącach laby, z powrotem do szkolnych ławek.

Więcej…
 
Ten, który pierwszy wyciągał dłoń. Parafianie wspominają śp. księdza Leszka Kozioła
poniedziałek, 28 sierpnia 2017 22:36

7 rocznica śmierci ks. Leszka Kozioła

Kapłan z powołania, a nie wyrachowania. Jego muzyka powodowała, że inaczej patrzyło się na świat. Ksiądz Leszek Kozioł – życzliwy każdemu, pracowity i pokorny, a przy tym muzykalny i z poczuciem humoru. Chociaż dzisiaj już siódma rocznica jego śmierci, w Parafii Mogilno jest on wciąż obecny. Nie tylko w materialnych pomnikach, ale przede wszystkim w sercach Parafian, którzy z wdzięcznością go wspominają.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 20

Created by Szczepan Sikoń