Aktualności
Daj dziecku czas i uśmiech, nie tylko od święta
sobota, 09 czerwca 2018 05:35

Integracyjny Dzień Dziecka

Na prośbę naszej Czytelniczki zapraszamy na Integracyjny Dzień Dziecka do Nawojowej. Wspólny rodzinny wyjazd to dobry plan na niedzielę zwłaszcza dla tych, którzy zabiegani przez cały tydzień, nie mają wystarczająco dużo czasu na zabawę z pociechą. Korzystając z licznych atrakcji, uczestnicy pomogą przy tym chłopcu z guzem ośrodkowego układu nerwowego.

Więcej…
 
Wianek - ocalmy od zapomnienia słowiańską tradycję
czwartek, 07 czerwca 2018 05:52

Słowiański wianek

Wieniec w pojęciu Słowian był godłem cnoty, a także symbolem plonu i dziewictwa. Mogły go nosić tylko dziewczęta – ślubny wianek był zawsze ostatnim, który zdobił czoło panny. Tydzień po Bożym Ciele, czyli na zakończenie oktawy, przynosi się wianki z ziół i kwiatów na procesję, w celu poświęcenia. Niestety piękna tradycja naszych przodków powoli zanika - wianków w kościele coraz mniej, za to cukierków aż nad to.

Więcej…
 
Pokaz kolekcji letniej czyli Boże Ciało 2018 FELIETON
czwartek, 31 maja 2018 07:54

Boże Ciało ZDJĘCIA

Cholera, jak ja lubię Boże Ciało! Naprawdę czekam na to święto, podobnie jak na Wielkanoc. Ale nie dlatego, że pokażę się z rodzinką w kościele, ksiądz zobaczy z kim idę pod rękę, a sąsiedzi w co jestem ubrana. Nie o to w procesji chodzi! Dla mnie Boże Ciało to przeżycie, jakaś duchowość, piękna tradycja wsi.

Więcej…
 
Dar od Boga zawsze w pobliżu człowieka
czwartek, 31 maja 2018 07:44

Pokrzywa - dar od Boga

Któż z nas nie został poparzony pokrzywą? To uczucie zna chyba każdy, a najbardziej dotkliwe jest dla dzieci.  Bo piecze, swędzi, a nawet boli. Warto uświadomić sobie jednak, że owe poparzenia mają lecznice działanie. Ta roślina to dar matki natury – można z niej zrobić herbatę, sok, a nawet sałatkę. Mieszkaniec Koniuszowej opowiada o efektach stosowania pokrzywy w kuchni.

Więcej…
 
Miesiąc po rocznicy też mówią o Generale. Koniuszowa pamięta cały rok
czwartek, 10 maja 2018 22:38

Szkoła w Koniuszowej

Równo miesiąc temu obchodziliśmy ósmą rocznicę śmierci generała Franciszka Gągora - najwyższego stopniem i rangą polskiego wojskowego, Honorowego Obywatela Gminy Korzenna, rodaka z Koniuszowej i patrona tamtejszej szkoły. Sprawdzamy czy coś na co dzień przypomina tu o dobrym nauczycielu życia, pytamy dyrektora i oddajemy głos uczniom.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 25

Created by Szczepan Sikoń