Aktualności
Oszustwo na chorobę dziecka czyli sprawdzaj nawet przyjaciela
środa, 23 sierpnia 2017 21:36

Fałszywe apele o pomoc na FB

- Potrzebna jest krew dla dziecka chorego na białaczkę. BRh – to rzadka grupa krwi. Bardzo pilne! – takie i podobne apele dostają użytkownicy facebooka. Gros osób reaguje, bo gra toczy się o życie człowieka, a łatwiej udostępnić post niż wpłacić pieniądze na konto. Ale bezmyślne przekazywanie informacji dalej, to pomoc nie pokrzywdzonym, ale oszustom.

Więcej…
 
Zwyczaj o pogańskich korzeniach ZDJĘCIA
piątek, 11 sierpnia 2017 17:40

Poświęcenie kwiatów i ziół

Święcenie ziół i kwiatów to zwyczaj stary, ale ciągle żywy. Człowiekowi potrzebna jest ozdrowieńcza moc natury, dlatego wierni zrywają to co rośnie na ich polach i przydomowych ogródkach, wykonują z tego piękne bukiety, które 15 sierpnia zanoszą do kościoła, a w naszym rejonie także na Rosochatkę.

Więcej…
 
U nas na wsi rośnie zioło o nadzwyczajnej mocy
środa, 12 lipca 2017 16:28

Dziurawiec - lek uniwersalny

Prastary lek ludowy uchodzący za uniwersalny – dziurawiec zwyczajny. Występuje w naszej okolicy i choć można go zbierać od 24 czerwca, jeszcze rośnie go u nas pełno i z pewnością dla nikogo nie zabraknie. Na ból żołądka czy gardła kupujemy krople i tabletki w aptece, a przecież naturalny i skuteczny lek w dużych ilościach i to za darmo, rośnie pod naszymi oknami.

Więcej…
 
Popularnością nie dorównuje, ale jest tak samo ważny ZDJĘCIA
piątek, 23 czerwca 2017 17:49

Dzień Ojca - kocham Cię Tato!

Mowa o Dniu Ojca. Święto ma w Polsce kilkudziesięcioletnią tradycję, ale do tej pory jeszcze nie dorównało popularnością Dniu Matki. A szkoda, bo ojcowie odgrywają taką samą rolę w życiu dziecka jak matki i tak samo zasługują na szacunek i gesty podziękowania. 23 czerwca bijemy brawo naszym Tatusiom.

Więcej…
 
Kochaj zawsze, a okaż bardziej 21 czerwca
wtorek, 20 czerwca 2017 17:30

21 czerwca - Święto Miłości

Święto Zakochanych jest 21 czerwca. Dziwna Polaków mentalność, że cudze chwalą, a swego nie znają. Bo 14 lutego potykamy się o kiczowate maskotki, mdli nas od serduszek z czekolady, psujemy wzrok od wszechobecnej czerwieni i wdychamy zapach plastikowego uczucia. A ocieka to wszystko komercją, tandetą i pieniędzmi. Z miłością to nie ma nic wspólnego. Prawdziwe jej święto, czyli Noc Kupały, według bliskiego nam kalendarza Słowian, już jutro – 21 czerwca! Będą zioła, kwiaty i ogień – czyli naturalne i przede wszystkim nasze.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 20

Created by Szczepan Sikoń