Aktualności
O nią walczył mój ojciec ZDJĘCIA
wtorek, 02 maja 2017 17:52

Biało-czerwoną wieszajmy z honorem

Na medal spisali się Ci, którzy powiesili dzisiaj państwową flagę. Dzień Flagi i następujące po nim Święto Konstytucji nie są oderwane od rzeczywistości. O biało-czerwoną walczyli nasi ojcowie i dziadkowie. Dzisiaj wywieszamy ją z dumą, pamiętając, że rytuał to szlachetny pomnik pamięci.

Więcej…
 
1 maja - sąsiedzka solidarność w Koniuszowej ZDJĘCIA
poniedziałek, 01 maja 2017 18:47

Tradycja koszenia trawy

Dźwięk kosiarek co chwila przerywają sąsiedzkie okrzyki. Na koszących trawę aż miło popatrzeć. Bo 1 maja nie utożsamiają z komunistycznym tworem, ale własną, lokalną tradycją.

Więcej…
 
Co Was interesuje? Artykuł miesiąca
niedziela, 30 kwietnia 2017 08:59

Co Was zainetersowąło w kwietniu?

Nowości na naszym portalu! Ostatniego dnia miesiąca będziemy podawać do wiadomości, który z artykułów wzbudził Wasze największe zainteresowanie. Liczba odsłon wskazuje nam czego szukacie na portalu i co jest dla Was ważne. A o tym właśnie chcę pisać.

Więcej…
 
Wiosny w tym roku nie będzie? ZDJĘCIA
niedziela, 23 kwietnia 2017 16:56

Wiosny nie będzie?

Pory roku zmieniają się w zastraszającym tempie! Ci którzy dzisiaj na sumę wystroili się w wiosenne stylizacje, wychodząc z kościoła o godzinie 12.00 czuli się lekko oszukani. Przez pogodę, bo dzień zapowiadał się ładnie - jeszcze przed jedenastą świeciło słońce, ale gdy dzwony biły na „Anioł Pański” z nieba leciały już grube płatki śniegu, wiał wiatr i było przeraźliwie zimno. Jak długo potrwa kaprys aury?

Więcej…
 
Nie wystarczy poświęcić. Jeszcze trzy razy z koszykiem wokół domu
sobota, 15 kwietnia 2017 09:47

Dbajmy o tradycję

Tradycja to nasza własna tożsamość. Święta Wielkanocne pełne są polskich zwyczajów, które nasi Dziadkowie pielęgnowali. Przekazywane na kolejne pokolenia i kultywowane przez młodych mają szansę przebić się przez nowoczesność. Ocalmy co nasze, polskie, swojskie.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 18

Created by Szczepan Sikoń