Aktualności
Nie wystarczy poświęcić. Jeszcze trzy razy z koszykiem wokół domu
sobota, 15 kwietnia 2017 09:47

Dbajmy o tradycję

Tradycja to nasza własna tożsamość. Święta Wielkanocne pełne są polskich zwyczajów, które nasi Dziadkowie pielęgnowali. Przekazywane na kolejne pokolenia i kultywowane przez młodych mają szansę przebić się przez nowoczesność. Ocalmy co nasze, polskie, swojskie.

Więcej…
 
Jakub Przychocki – gimnazjalista, który wie czego chce
środa, 12 kwietnia 2017 20:45

Najlepszy Zawodnik Turnieju

Spokojny i opanowany, trudno wyprowadzić go z równowagi bo nerwy zawsze trzyma na wodzy. Ale gdy wchodzi na boisko rozpiera go energia, którą właściwie pożytkuje. Biega, kopie, ścina, rzuca! Jakub Przychocki z Posadowej Mogilskiej to młody sportowiec, który ostatnio zdobył tytuł Najlepszego Zawodnika Turnieju w powiatowych rozgrywkach w piłkę ręczną.

Więcej…
 
Jak Generała Gągora uczcili w Ameryce – wspomina jego brat Stanisław
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 17:36

Pamiętamy o generale

Minęło 7 lat. Samolot prezydencki Tu-154M rozbił się w katastrofie pod Smoleńskiem – jeszcze brzmi nam w uszach przerażający komunikat mediów. Jakby to było wczoraj. O naszym Generale Franciszku Gągorze nie zapominają w kraju, pamięta też Polonia za granicą. O hołdzie jaki co roku oddają Generałowi w Chicago opowiada jego brat Stanisław Gągor z Koniuszowej, który dwa lata temu wsiadł w samolot i poleciał na wielkie, jubileuszowe uroczystości do Stanów Zjednoczonych.

Więcej…
 
Zbadaj słuch bezpłatnie w Korzennej
niedziela, 09 kwietnia 2017 05:50

Ważna informacja

Już w najbliższy czwartek mieszkańcy Gminy Korzenna będą mieli możliwości bezpłatnego zbadania słuchu.

Więcej…
 
Aktywne seniorki ozdabiają Wielkanoc
sobota, 08 kwietnia 2017 22:48

Aktywne seniorki ozdabiają Wielkanoc

Do Niedzieli Palmowej zaczęły szykować się kilka dni wcześniej. W Domu Kultury w Mogilnie miały swój warsztat – taki,  w którym można pracować, rozmawiać i śmiać się. Mowa o paniach, które uczestniczą w cotygodniowych zajęciach dla kobiet 50+, w ramach których wykonywały m.in. wielkanocne palmy.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 18

Created by Szczepan Sikoń