Aktualności
Nie pozwól by wiosna poszła z dymem
środa, 02 maja 2018 10:04

Nie puszczaj wiosny z dymem

Słoneczna pogoda i długi weekend majowy sprzyjają pracom polowym. Niestety, ale wiele z nich kończy się płonącymi trawami. Wzniecony pożar zagraża ludziom, zwierzętom i dobytkowi, a grzywna to najłagodniejsza kara jaka może spotkać osoby wypalające trawy.

Więcej…
 
Majówka na wsi – czyli mieszkańcy mają swój sposób na wypoczynek
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 08:48

Majówka na wsi

Szczęśliwi, którzy mają aż dziewięć dni odpoczynku od pracy. Tym, którzy mogli wziąć dzisiaj oraz drugiego i czwartego maja wolne, czasu na odpoczynek na pewno nie zabraknie. Ale jak go przyjemnie i twórczo zagospodarować? Mieszkańcy Parafii Mogilno dzielą się pomysłami na majówkę na wsi.

Więcej…
 
Jest się czym chwalić – wielkanocne palmy w Mogilnie ZDJĘCIA
niedziela, 25 marca 2018 00:10

Palmy z mogilskiego wzgórza

Kolorowo i radośnie będzie jutro w katolickich kościołach. Wnętrza świątyń ubogacą bowiem wielkanocne palmy, przynoszone przez wiernych dla zachowania tradycji. Z czego i jak robi się palmę? Pytamy tych, którzy mogą pochwalić się nią co rok.

Więcej…
 
Co z tym czasem, jest ta zmiana czy nie?
czwartek, 22 marca 2018 19:07

Zmiana czasu już w sobotę

- Jest zmiana czasu czy nie? Bo nikt nic nie mówi, nawet w kościele nie zapowiadali, a zawsze ksiądz ogłaszał – zastanawiały się dwie mieszkanki Koniuszowej. Śpieszymy więc z odpowiedzią – zegarki musimy przestawić – w najbliższy weekend.

Więcej…
 
Jare Gody. Komu chciało się iść dzisiaj na wagary? O wiosenne porządki nawet nie pytamy…
środa, 21 marca 2018 22:44

Wiosna w kalendarzu, ale nie za oknem

Wiosnę powinniśmy czuć w powietrzu już trzy tygodnie temu. Astronomiczna była wczoraj, kalendarzową mamy dzisiaj. Tymczasem za oknem warstwa śniegu i przeraźliwe zimno. Trzeba zacisnąć zęby, naciągnąć czapkę na uszy i spróbować chociaż wprawić się wiosenny nastrój. Podsuwamy proste metody jak można to zrobić.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 25

Created by Szczepan Sikoń