Aktualności
Jakie to szczęście, że istnieje śmierć ZDJĘCIA
czwartek, 02 listopada 2017 15:59

Dzień Zaduszny

2 listopada to Dzień Zaduszny, w którym Kościół wspomina wszystkich zmarłych i przypomina tajemnicę czyśćca. Bez pamięci o naszych bliskich zmarłych nie da się żyć, ale odwiedzanie cmentarza to nie rodzinna wycieczka.

Więcej…
 
Zakaz grobowych min! Uśmiechnij się ze Wszystkimi Świętymi
środa, 01 listopada 2017 11:10

1 listopada - zakaz grobowych min

Dzisiaj nie obowiązuje czarny strój. Bo 1 listopada to jeden z najbardziej radosnych i optymistycznych dni dla chrześcijan. Wierzymy i cieszymy się, że wielu naszych zmarłych przebywa już u Boga w niebie. Zatrzymując się przy mogiłach bliskich przypominamy sobie, że każdy z nas jest powołany do świętości.

Więcej…
 
Użyj głowy, a nie dyni – Bal Świętych zamiast Halloween
wtorek, 31 października 2017 18:02

Użyj głowy a nie dyni

Bal Świętych to propozycja Kościoła katolickiego, która odwraca uwagę dzieci od pogańskiego zwyczaju Halloween. 31 października proponuje się zamiast kostiumu zombie - przebranie świętego, a zamiast psikusów -  wspólną zabawę w rytm wesołej muzyki.

Więcej…
 
Odbierzemy co nam zabrano. Co i kiedy?
sobota, 28 października 2017 10:47

Zmiana czasu na zimowy

Mowa o godzinie snu – tej, którą straciliśmy przestawiając na wiosnę wskazówki zegara do przodu. Odbierzemy ją dzisiaj – 27 października, zmieniając czas na zimowy. Dla jednych w dzisiejszą noc o godzinę dłuższy będzie sen, dla innych praca.

Więcej…
 
Szczepan Sikoń – ten, który inspirował i jednoczył
niedziela, 17 września 2017 20:30

Rocznica śmierci św. Szczepana Sikonia

Mija rok od śmierci śp. Szczepana Sikonia – pomysłodawcy i twórcy strony www.parafiamogilno.pl.  Przez osiem lat był administratorem portalu i prowadził go pro bono. Oprócz tej społecznej działalności, zajmował się tysiącem innych spraw, ale czas miał na wszystko i dla każdego. Pierwszy strażak w Gminie Korzenna, urzędnik z poczuciem misji, lokalny patriota, człowiek orkiestra…

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 23

Created by Szczepan Sikoń