z Afryki i innych kontynentów
Mife… co? Propozycja na ferie zimowe
piątek, 09 lutego 2018 17:17

Misyjne Ferie Zimowe To nie jest propozycja dla tych, którzy słysząc hasło „ojcowie misjonarze” wybuchają śmiechem. Niech żałują, bo cztery dni w Domu u Kombonianów są szalone! Spędza się ten czas wcale nie z nudnymi duchownymi, ale z pozytywnie zakręconymi misjonarzami, a przede wszystkim z rówieśnikami, którzy przyjeżdżają do Krakowa z różnych stron Polski, by spędzić tu niezapomniane ferie.

Więcej…
 
Próbowałeś pączka afrykańskiego? Od niego wielkie serce, a nie wielki brzuch
czwartek, 08 lutego 2018 18:10

Poślij pączka do AfrykiParadoksalnie - dzięki temu, że Ty się objadasz pączkami, ktoś nie będzie głodny. W sprzedaży są bowiem specjalne pączki afrykańskie, czyli takie, z których dochód ze sprzedaży jest przeznaczany na zakup żywności dla dzieci z RPA i Czadu. Jeśli nie chcesz przesadzić z ilością zjedzonych pączków w Tłusty Czwartek, zaoszczędzone na słodkościach pieniądze możesz przesłać w postaci wirtualnego „pączka” do Misjonarzy Kapucynów, którzy zapewnią sierotom dożywianie.

Więcej…
 
Pocztówka z Etiopii - dostałeś kiedyś taką?
sobota, 03 lutego 2018 09:04

Pocztówka z Etiopii

Agata wylądowała wczoraj na Czarnym Lądzie. Przez miesiąc jako wolontariuszka będzie wraz ze Świeckimi Misjonarzami Kombonianami będzie prowadzić warsztaty edukacyjno-formacyjne dla młodzieży. Możecie wesprzeć działalność dziewczyny, wpłacając drobną kwotę na dojazd i wyżywienie dla dzieciaków, które wezmą udział w zajęciach. Oprócz ich dozgonnej wdzięczności, zyskacie pocztówkę z Etiopii!

Więcej…
 
O. Andrzej Filip: - "Będę misjonarzem!" A co na to jego rodzina?
wtorek, 09 stycznia 2018 18:51

Ojciec Andrzej Filip

Andrzej Filip – młody chłopak z poczuciem humoru i głową pełną szalonych pomysłów odkrył powołanie misyjne. Z Koniuszowej – małej wsi na Sądecczyźnie został posłany do Mozambiku – państwa w południowo-wschodniej Afryce. Reakcja bliskich była różna, ale dzisiaj cała rodzina cieszy się jego szczęściem.

Więcej…
 
Ksiądz Paweł z Bangladeszu wspomina swoje Boże Narodzenie
sobota, 06 stycznia 2018 11:01

Ksiądz Paweł Kociołek

Ksiądz Paweł Kociołek opowiada Czytelnikom naszego portalu o tym, jak obchodzi się Boże Narodzenie w jego wspólnocie w Bangladeszu. Składa się życzenia i tańczy pod kościołem,  słucha muzyki z fragmentami Biblii, bierze udział w zawodach sportowych i je ryżowe placki… A muzułmanie i hindusi się temu przyglądają.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 1 z 7

Created by Szczepan Sikoń