z Afryki i innych kontynentów
Bieda pod palmami – obalamy stereotypy o Misjonarzach
piątek, 06 stycznia 2017 23:43

Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom

Dzisiejszy dzień przypomina, że to co misjonarze robią tam, my możemy robić tu. Chodzi o to, by dawać świadectwo, dzielić się uśmiechem i dobrym słowem, pomóc i po prostu być przy drugim człowieku.

Więcej…
 
Nasi Misjonarze
środa, 06 stycznia 2016 21:39

Pamiętamy o Misjonarzach

W Święto Trzech Króli w sposób szczególny łączymy się z tymi, którzy głoszą Dobrą Nowinę nieznającym Chrystusa. Dzisiaj nasze myśli kierujemy w stronę Azji oraz Afryki – pamiętamy o księdzu Pawle Kociołku posługującym w Bangladeszu oraz o. Andrzeju Filipie, który pełni misję w Mozambiku. Oddajemy im głos – przeczytajcie list od Księdza Pawła oraz wywiad z Ojcem Andrzejem

Więcej…
 
Ojciec Andrzej Filip o szamanach, malarii, budowie i pokoju
środa, 06 stycznia 2016 21:13

 

O. Andrzej Filip

Spotykam się z ojcem Andrzejem pod koniec jego urlopu w Polsce, na kilka dni przed jego powrotem do Mozambiku. Siadamy przy stole, kawa już na nas czeka. Ojciec Andrzej wypija łyk i niepewnie czeka na trudne pytania. Rozpoczynam więc rozmowę: co pijecie w Mozambiku?

Więcej…
 
Ks. Paweł Kociołek - niech nas wyróżnia to, co dobre!
środa, 06 stycznia 2016 20:44

Ks. Paweł Kociołek

Ksiądz Paweł Kociołek, misjonarz z Koniuszowej pisze do nas z Bangaldeszu. Dziękuje Parafianom z Mogilna, że pomagają mu pomagać. Zobaczcie jego przygotowania do Bożego Narodzenia, świąteczne prezenty oraz dom jaki niedawno wybudował dla jednej z rodzin.

Więcej…
 
Przedszkole w Matany – ulotki i deklaracje
wtorek, 03 lutego 2015 19:47

Deklaracje i ulotki do zabrania

Pierwsze deklaracje już wpływają! Dziękujemy Rodzinom z naszej Parafii, które zaangażowały się w projekt.  Aby zapewnić dzieciom z Ugandy rok nauki w przedszkolu i dwa posiłki dziennie wystarczy 50 złotych miesięcznie! Wydrukowane deklaracje, które wystarczy tylko wypełnić i odesłać oraz ulotki informacyjne można zabrać ze stolika przy wejściu do kościoła.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 3 z 7

Created by Szczepan Sikoń