z Afryki i innych kontynentów
6 stycznia - Dzień Pomocy Misjom
wtorek, 06 stycznia 2015 23:19

Dzień Pomocy Misjom

W Święto Trzech Króli w sposób szczególny łączymy się z tymi, którzy głoszą Dobrą Nowinę nieznającym Chrystusa. Kościół przypomina, że misjonarze potrzebują naszego duchowego i materialnego wsparcia. Dzisiaj nasze myśli kierujemy więc w stronę Azji oraz Afryki – pamiętamy o księdzu Pawle Kociołku posługującym w Bangladeszu oraz o. Andrzeju Filipie, który pełni misję w Mozambiku.

Więcej…
 
List od ks. Pawła Kociołka z Bangladeszu ZDJĘCIA
niedziela, 07 grudnia 2014 10:56

List od ks. Pawła Kociołka

Salezjanin - ksiądz Paweł Kociołek pochodzący z Koniuszowej napisał do nas list z misji w Bangladeszu. Czytamy w nim o przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia, nowych internatach dla chłopców oraz budowie przedszkola i kaplic. Publikujemy cały list oraz zdjęcia, na których możemy zobaczyć owocną działalność księdza Pawła.

Więcej…
 
Dać nadzieję Afryce – zbiórka zużytego sprzętu
wtorek, 23 września 2014 16:34

Daj Nadzieję

Jutro z parkingu koło kościoła zostanie bezpłatnie zebrany wszelki sprzęt elektryczny i elektroniczny. Oddając elektrośmieci wspieramy Papieskie Stowarzyszenie i pomagamy mieszkańcom krajów misyjnych.

Więcej…
 
„Mój Post – Twój posiłek” czyli na pomoc Kenii
czwartek, 27 marca 2014 23:44

Mój post - Twój posiłek„Mój Post – Twój posiłek” – odmawiając sobie drobnych przyjemności, pomagamy małym Afrykańczykom, a dokładnie dzieciom z ośrodka resocjalizacyjnego w Kibiko (Kenia). Każdy może włączyć się w trwającą akcję Misjonarzy Kombonianów oraz działającego przy Wspólnocie ruchu TUCUM.

Więcej…
 
Pączek afrykański – zamiast brzucha rośnie serce
czwartek, 13 lutego 2014 22:47

Poślij pączka do Afryki„Poślij pączka do Afryki” – pod takim hasłem przebiega akcja Braci Kapucynów, której celem jest pomoc misjonarzom i mieszkańcom Republiki Środkowoafrykańskiej. Nadal toczą się tam krwawe walki, muzułmańscy rebelianci z koalicji Seleka dokonują mordów, gwałtów i grabieży.  Finał już w Tłusty Czwartek! Zjadając pączka możesz uratować czyjeś życie.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 4 z 7

Created by Szczepan Sikoń