Kościół i religia
Obsypani serduszkami czy posypani popiołem? Środa Popielcowa i walentynki nie do pogodzenia
środa, 14 lutego 2018 06:49

Posypmy głowy popiołem 14 lutego – ta data kojarzy się jednoznacznie ze świętem zakochanych. Ale w tym roku tego dnia przypada również Środa Popielcowa, obchodzona przez katolików. Okazuje się, że dwa porządki, które reprezentują Środa Popielcowa i walentynki - a więc umartwienie i radosne świętowanie - są „nie do pogodzenia”.

Więcej…
 
Uniwersytet na wsi – zapisz się na darmowe studia w Krużlowej
sobota, 03 lutego 2018 08:19

Uniwersytet na wsi

Studiowanie na wsi stanie się możliwe, bo w Krużlowej ruszą zajęcia w ramach Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II. Publikujemy harmonogram i tematykę zajęć oraz wyjaśniamy kwestie techniczne funkcjonowania uczelni.

Więcej…
 
Światłość na oświecenie pogan – jaka jest wartość gromnicy?
piątek, 02 lutego 2018 18:57

Wartość gromnicy

2 lutego wyciągamy rękę po gromnicę, gdyż w Święto Ofiarowania Pańskiego przynosimy ją do kościoła w celu poświecenia. Wyceniamy dzisiaj wartość tej świecy.

Więcej…
 
Kreda i kadzidło – po co to brać z kościoła?
piątek, 05 stycznia 2018 23:19

Po co nam kadzidło i kreda?W uroczystość Objawienia Pańskiego czyli 6 stycznia, mamy możliwość zabrania z kościoła kredy i kadzidła. Z koszyka pod ołtarzem nie bierze się tego bo ksiądz kazał i wszyscy tak robią. To ma być świadoma decyzja, pociągająca za sobą poważne czyny.

Więcej…
 
Hej kolędy to czas! – koncert w kościele w Mogilnie
czwartek, 04 stycznia 2018 23:47

Wspólne kolędowanie w Mogilnie


Wspólne kolędowanie mieszkańców Gminy Korzenna i przybyłych gości to tradycja. W tym roku koncert z udziałem lokalnych artystów odbędzie się w najbliższą niedzielę w Mogilnie.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 21

Created by Szczepan Sikoń