Kościół i religia
Dieta cud w pięć dni czyli to czego szukasz
poniedziałek, 10 lipca 2017 21:10

Najlepsza impreza na świecie

Drugiej takiej imprezy podobno nie ma na całym świecie. To dobre uzależnienie, od którego człowiek nie chce się uwolnić… Cały rok czeka na ten jeden tydzień. W Dębowcu za każdym razem jest inaczej, teraz uczestnicy mają zacząć dietę. Ale nie byle jaką, a dietę cud.

Więcej…
 
Idę w procesji i zastanawiam się dlaczego ołtarze są cztery ZDJĘCIA
piątek, 16 czerwca 2017 20:16

Dlaczego cztery? ZDJĘCIA ołtarzy

Cztery ołtarze wyznaczały trasę procesji w Boże Ciało. Ich symbolika jest czysto religijna. Ale jaka? Po co zatrzymywać się przy każdym z nich, dlaczego nie jest ich ani więcej ani mniej?

Więcej…
 
Cholera, jak ja lubię to Boże Ciało – obejrzyj „Białą sukienkę” ZDJĘCIA
czwartek, 15 czerwca 2017 13:38

Boże Ciało ZDJĘCIA

Żeby w tym było jakieś przeżycie, duchowość. Ale nie, chodzi o to by pokazać się z rodzinką w kościele, żeby ksiądz widział i sąsiedzi. I na tacę dać. I na Żydów ponarzekać. Boże Ciało na wsi…

Więcej…
 
Od kościoła do zajazdu – Jezus idzie przez Mogilno ZDJĘCIA
środa, 14 czerwca 2017 22:55

Zdjęcia ołtarzy w przygotowaniu

Zamiatali chodniki, kosili trawę, czyścili teren przy drodze i robili ołtarze – tak od początku tygodnia mieszkańcy przysiółku Mogilno Centrum oraz członkowie wyznaczonych Róż Różańcowych Rodziców szykowali się na Święto Bożego Ciała. Wszystko musi być perfekcyjne i gotowe na czas, bo ulicą od kościoła do zajazdu przejdzie sam Chrystus.

Więcej…
 
Chrystus umarł i zmartwychwstał. Ale wy i tak w to nie wierzycie
sobota, 15 kwietnia 2017 21:26

Bóg nie umarł. Jezus żyje.

Jezus Chrystus żył, umarł i zmartwychwstał, ale wy i tak w to nie wierzycie. Amen – kilkunastosekundowe ale najsłynniejsze kazanie rezurekcyjne. Liturgia Triduum Paschalnego jest niezmienna, może nam już spowszedniała. Ale niech Wielkanoc nie będzie ta sama.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 21

Created by Szczepan Sikoń