Kościół i religia
Chrystus umarł i zmartwychwstał. Ale wy i tak w to nie wierzycie
sobota, 15 kwietnia 2017 21:26

Bóg nie umarł. Jezus żyje.

Jezus Chrystus żył, umarł i zmartwychwstał, ale wy i tak w to nie wierzycie. Amen – kilkunastosekundowe ale najsłynniejsze kazanie rezurekcyjne. Liturgia Triduum Paschalnego jest niezmienna, może nam już spowszedniała. Ale niech Wielkanoc nie będzie ta sama.

Więcej…
 
Umarł Jezus Chrystus. Dzisiaj jego pogrzeb.
piątek, 14 kwietnia 2017 13:35

WIELKI PIĄTEK

Jezus miał zwyczajny ludzki pogrzeb. Gdy zdjęto Jego ciało z krzyża, zawinięto je w całun, położono na kamiennej płycie. Złożono do grobu i zatoczono wielki kamień. Wokół zapanowała pustka i smutek. Słońce nagle zgasło, zasłona przybytku się podarła. Wielka cisza spowiła ziemię.

Więcej…
 
Życie przezwycięża śmierć – program Triduum Paschalnego
środa, 12 kwietnia 2017 21:43

Program Triduum Paschalnego

Triduum – trzy dni. Ale jest jeszcze Wielka Sobota, czyli cztery, więc się nie zgadza? Nie ważne. Liturgia rzymska pokazuje, że jest TYLKO JEDNA TAJEMNICA którą celebrujemy. Jedna tajemnica śmierci, zstąpienia do otchłani i zmartwychwstania Chrystusa. Istota przeżywania tych dni polega na tym, by nie kończyć celebracji w kościele ale przedłużyć o to, co dzieje się w naszych domach, rodzinach, życiu…

Więcej…
 
Na ostatnią chwilę – do spowiedzi jeszcze zdążysz
środa, 12 kwietnia 2017 05:02

Dużury spowiedzi świątecznej

Uspokajamy tych, którzy  jeszcze się nie wyspowiadali, a chcą to zrobić. W każdy dzień Wielkiego Tygodnia jest ku temu okazja w sądeckich kościołach. Ważna uwaga – im bliżej Wielkiej Soboty, tym kolejki są dłuższe i godzinne w nich stanie jest jak pokuta…

Więcej…
 
Nie ma się czego wstydzić - Droga Krzyżowa o trzeźwość
piątek, 24 marca 2017 05:55

Droga Krzyżowa o trzeźość

Piątkowa droga krzyżowa z księdzem Zbigniewem Guzym - diecezjalnym duszpasterzem trzeźwości, będzie ofiarowana w intencji osób walczących z nałogiem. Człowiek uzależniony jest niewolnikiem swojej słabości. Ale nikt z ludzi uzależnionych nie chciał się uzależnić. Przemiana jaka dokonuje się w życiu uzależnionego to wymodlony cud.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 23

Created by Szczepan Sikoń