Kościół i religia
Konkurs palm: zrobił 252 kwiatki z bibuły i wygrał!
wtorek, 22 marca 2016 18:11

Niedziela Kwietna ZDJĘCIA

W tym roku parafianie z Mogilna dominowali w konkurencji na najwyższą i najpiękniejszą palmę. Było o co walczyć, bo oprócz satysfakcji z pielęgnowania tradycji, miejsca na podium dały laureatom także podwójne nagrody – od ks. proboszcza Emila Myszkowskiego oraz Leszka Skowrona – wójta Gminy Korzenna.

Więcej…
 
Program REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH
niedziela, 13 marca 2016 11:17

Program rekolekcji wielkopostnych

Wyjdź na pustynię. Tam jest cisza, spokój i milczenie. Wtedy możesz usłyszeć siebie. Może właśnie tegoroczne nauki wielkopostne będą dla Ciebie swoistą pustynią. W najbliższą środę rozpocznie się w naszej parafii czas próby, czas lekcji i nauk, kiedy uczymy się roztropności, mądrości ducha i stajemy się lepsi.

Więcej…
 
Z alkoholem się nie flirtuje – Droga Krzyżowa w Obozie Birkenau ZDJĘCIA I ŚWIADECTWA
czwartek, 03 marca 2016 15:51

Droga Krzyżowa o trzeźwość

Przed Bramą Śmierci tłumy. Pięć tysięcy osób, które w sobotni poranek nie śpią, ale czuwają na modlitwie. Miejsca kaźni, ruiny krematoriów, obozowe baraki – w takiej scenerii zamierzają spędzić następne kilka godzin. Już ruszają w Drogę Krzyżową, łączącą cierpienie Jezusa z życiem osób walczących z nałogiem.

Więcej…
 
TRZEŹWOŚĆ + ABSTYNECJA = WOLNOŚĆ. W naszej parafii są odważni ludzie
sobota, 20 lutego 2016 22:07

Trzeźwość + Abstynecja = WOLNOŚĆ

O łaskę trzeźwości w Parafii Mogilno, wspólnota modliła się podczas piątkowej drogi krzyżowej i Eucharystii razem z księdzem Zbigniewem Guzy - diecezjalnym duszpasterzem trzeźwości. Człowiek uzależniony jest niewolnikiem swojej słabości. Ale nikt z ludzi uzależnionych nie chciał się uzależnić. Przemiana jaka dokonuje się w życiu uzależnionego to cud.

Więcej…
 
Dają piękne świadectwo
środa, 17 lutego 2016 13:36

Dają piękne świadectwo

Jakiej ogromnej odwagi trzeba aby stanąć przed ludźmi i mówić o sobie. Zawsze myślałam że jak by nie chcieli to by nie pili. Dzisiaj usłyszałam po raz pierwszy że ktoś pije bo już sobie nie radzi. Podczas Jubileuszu Miłosierdzia z uzależnionymi i ich rodzinami, wielu pielgrzymów dzieliło się swoimi przeżyciami. Ich historie wzruszają i uczą – by nie krytykować, nie sądzić po pozorach, ale zrozumieć, dać szansę i pomóc.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 21

Created by Szczepan Sikoń