Kościół i religia
Jeszcze tylko dziś i jutro możesz coś zmienić w Kościele
sobota, 30 grudnia 2017 11:32

Masz wpływ na to co dzieje się w Kościele

O Synodzie Diecezji Tarnowskiej słyszał chyba każdy kto w trakcie całego roku chociaż raz był na Mszy Świętej w kościele. Ale nie każdy wie, że w dyskusji o zmianach w Kościele mogą wziąć udział wszyscy. Wystarczy tylko przesłać e-mailem swoje uwagi i propozycje.

Więcej…
 
Boże Narodzenie bez szopki
poniedziałek, 25 grudnia 2017 08:07

Boże Narodzenie bez szopki Jeśli chcesz zobaczyć Narodzonego Jezusa nie patrz na figurkę w kościelnej szopce, ale spójrz w lustro. Bo Bóg chce rodzić się w naszych sercach, inaczej mówiąc w naszym człowieczeństwie chce znaleźć dla siebie trochę miejsca.

Więcej…
 
Mam dla Was dwie wiadomości
niedziela, 24 grudnia 2017 12:02

Słowo stało się Ciałem

Dobrą i złą. Zacznę od złej: w Wigilię zwierzęta nie mówią ludzkim głosem. Dobra jest taka, że w Bożonarodzeniową Noc to SAM BÓG PRZEMÓWIŁ DO NAS LUDZKIM GŁOSEM. Stał się Człowiekiem. Nauczył się naszego alfabetu - przekroczył odgradzającą nas barierę niezrozumiałego języka.

 

Więcej…
 
Adwent – 5 głupot jakie się słyszy i co gorsza powtarza
niedziela, 10 grudnia 2017 11:00

Adwent

Adwent – co to jest niby każdy wie. Niby, bo wiele się o nim słyszy i mówi, ale niestety utrwala się przy tym nieprawdziwe tezy. A szkoda, by żyć w błędnym przeświadczeniu o tym po co właściwie nam ten czas. Adwent w tym roku jest bardzo krótki, dlatego jest ryzyko niezauważenia, że w ogóle był i tak szybko się skończył. Tym bardziej, że już niewiele tych adwentowych dni zostało...

Więcej…
 
Zdobywcy Jasnej Góry – wspomnienia Dominika Kociołka
sobota, 23 września 2017 06:26

Wspomina Dominik Kociołek

Pielgrzymka to nie tylko modlitwa i refleksja nad życiem. To także ludzie, których się spotyka. Przekonał się o tym szesnastoletni Dominik Kociołek z Mogilna, który doszedł pieszo do Częstochowy dwa razy i choć upłynął już miesiąc od ostatniej wędrówki, myślami ciągle wraca na szlak.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 21

Created by Szczepan Sikoń