„Zielony Dom” w Mogilnie – o co chodzi w tej akcji?
środa, 21 listopada 2018 20:43

"Zielony dom"

Krótko mówiąc – o kwiaty. Te doniczkowe, których może nie ma kto pielęgnować, albo są przekładane z parapetu na parapet bo nigdzie nie pasują lub po prostu zajmują miejsce, a szkoda je wyrzucić. Jest na to rada – można je przekazać do Domu Pomocy Społecznej im. o. Pio w Mogilnie. Tam będzie się miał kto nimi zająć.

 

 

 

 

- Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich osób, które posiadają niepotrzebne kwiaty doniczkowe i mogłyby wesprzeć naszą akcję „Zielony Dom” - do podzielenia się swoimi roślinkami z naszymi podopiecznymi – zachęca Tymom Klimek dyrektor DPS w Mogilnie. Jak podkreśla, seniorzy chętnie się nimi zaopiekują i obiecują, że będą o nie dbać.

 

 

Pielęgnacja roślinek będzie dla mieszkańców DPS przyjemną rozrywką, ale też formą terapii. Naturalna zieleń doskonale stymuluje wszystkie zmysły. Bliskość natury, daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju, co ułatwia odzyskiwanie sił i zdrowia. Kontakt z roślinami wpływa na stan umysłowy i emocjonalny.

 

Po informacji opublikowanej przez DPS w Mogilnie na facebook-u, natychmiast zgłosili się pierwsi darczyńcy. Pani z Krynicy-Zdroju chce oddać w dobre ręce paprotkę i kaktusy. – Jeszcze doniczki podrzucę w komplecie – napisała pod postem.

 

Niech transport roślin nie będzie przeszkodą – personel Domu Pomocy Społecznej oferuje pomoc w tym zakresie. Wystarczy zadzwonić pod nr tel. 600-922-596. Nawet z jedną doniczką warto się zgłosić.

 

 

Gdyby ktoś sam chciał dostarczyć kwiaty, może to zrobić o każdej porze, bo „domowi botanicy” przyjmą wszystkich z otwartymi rękami.

 

 

Fot. Wioletta Gacek – źródło DPS im. o. Pio w Mogilnie

Jadwiga Jelińska-Poręba (Reda)

 

 

l

 

 

 

 

  

Created by Szczepan Sikoń