Patriotyczno – religijna „Majówka na Bukowcu”
środa, 01 maja 2013 13:49

Majówka na Bukowcu

Sympozjum naukowe, festyn w międzynarodowej obsadzie z licznymi atrakcjami, a także zabawa taneczna znajdą się w programie kolejnej „Majówki na Bukowcu”. Impreza zaplanowana na 3 maja, wpisała się w kalendarz wydarzeń w Gminie Korzenna.


Świętowanie będzie miało charakter patriotyczno – religijny. Nie zabraknie jednak zabawy, sportu i rekreacji. Wszystko rozpocznie się o godzinie 13.00 i potrwa aż do godziny 23.00. Obok mieszkańców gminy i gości spoza niej, w świętowaniu wezmą udział także goście z zagranicy: Słowacy z Gminy Raslavice, która podpisała umowę o współpracy z Gminą Korzenna. - Będzie można zobaczyć ich w akcji, podczas tanecznych występów na estradzie. Zaprezentują swój folklor, który mimo geograficznie niewielkiej odległości jest u nas mało znany – mówi Leszek Skowron wójt Gminy Korzenna. Gospodarze konsekwentnie dbają o promowanie znajdujących się tutaj szklaków turystycznych. Tym razem dyskusja toczyć się będzie wokół historycznych aspektów turystyki w tych okolicach.

Program

godzina 13.00 - Uroczysta Msza święta (kościół w Bukowcu). Msza święta poświęcona obchodom rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja z udziałem: Orkiestry Dętej OSP Mogilno, Chóru z Zespołu Szkół w Korzennej, pocztów sztandarowych.

godzina  14.00 Sympozjum „Historyczne aspekty szklaków turystycznych gminy Korzenna i okolic” (kościół w Bukowcu)
- odczyt poświęcony obchodom rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja – uczniowie ZS w Korzennej
- prezentacja  ubioru szlacheckiego z okresu XVII w – Agencja SARMATA
- „Właściwe miejsce dla turystyki, niezależnie od sportu i rekreacji – atrakcje turystyczne gminy Korzenna i okolic” – ks. Tadeusz Sajdak

godzina 15.00 Blok rozrywkowy (plac przy szkole w Bukowcu)
- Poczęstunek
- Kultura bliska i... daleka? - Polsko-słowackie plenery etnograficzne
występy artystyczne: Zespół Regionalny DFSk Raslavican ze Słowacji, „Muzikanci raslavice” ze Słowacji, Zespół Regionalny „Lipniczanie”, Zespół Regionalny „Janczowiaki”, Regionalna Grupa Śpiewacza „Janczowianie”
- wspólne warsztaty rękodzielnicze twórców ze Słowacji i z Polski – wystawa prac
- Terenowy Rajd Rowerowy dla dzieci i młodzieży
- Dodatkowe atrakcje
- Szlachecka kompania – agencja SARMATa, strzelanie z broni pneumatycznej, dmuchaniec dla dzieci, mała gastronomia, zwiedzania rezerwatu „Diable skały”

godzina 18.00 Nabożeństwo majowe (kościół w Bukowcu)

godzina  19.00 Zabawa taneczna

godzina 23.00 Zakończenie majówki

źródło: Gmina Korzenna
(Reda)


 

Created by Szczepan Sikoń