Już jutro! Osteoporoza – badanie
piątek, 23 sierpnia 2013 19:34

Badanie osteoporozy

Jutro (24 sierpnia) w godzinach od 10.00 – 10.30 będzie można skorzystać z badania osteoporozy. Specjalny ambulans zatrzyma się w na parkingu przy parafialnym kościele w Mogilnie. Choroba latami rozwija się bezobjawowo, dlatego tak ważne jest wczesne jej wykrycie i rozpoczęcie leczenia.

Badanie jest bezbolesne i trwa tylko 2 minuty. - Po nim otrzymacie państwo wynik określający poziom wapnia w kościach – mówią specjaliści z Krakowskiego Centrum Diagnostyki, które przeprowadzi jutrzejsze badanie. W przypadku wykrycia osteoporozy będzie możliwość skierowania na bezpłatne badanie kości szyjki udowej i kręgosłupa.

wskazania do badania:

zła dieta (niedobór wapnia i witaminy D)
palenie tytoniu oraz nadużywanie alkoholu, kawy
mała aktywność fizyczna, mała ekspozycja na światło

oraz:

cukrzyca, choroby nerek
nadczynność tarczycy i przytarczyc
okres menopauzy (zaburzenia hormonalne)
choroby reumatyczne
nadużywanie leków
spadek wzrostu
uporczywe bóle kręgosłupa (głównie pleców)
drętwienie i niedowład kończyny dolnej

Z osteoporozą zmaga się co dziesiąty człowiek na świecie, a do tego z ryzykiem jej pojawienia się powinna liczyć się co trzecia kobieta, która ukończyła już pięćdziesiąty rok życia. Wczesne wykrycie i leczenie może uchronić nasze kości.

BADANIE OSTEOPOROZY

w ambulansie – na parkingu przy kościele w Mogilnie
24 sierpnia – sobota
godzina 10.00 – 10.30
promocyjny koszt badania 25 zł

Więcej o osteoporozie – przyczyny, objawy, leczenie i profilaktyka - http://www.osteoporozaportal.pl/oprac. Jadwiga Jelińska (Reda)


 

Created by Szczepan Sikoń