Czuwa nade mną Karolina – młodzież zaprasza do Mogilna
piątek, 15 listopada 2013 17:52

Czuwanie z bł.Karoliną
„Serce mnie nocą napomina, czuwa nade mną Karolina” – tak w sobotę będzie śpiewać młodzież, która weźmie udział w Drodze Krzyżowej ku czci błogosławionej Karoliny Kózka. Zespół muzyczny „Tibi Cantamus” zaprasza wszystkich chętnych do kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Mogilnie.

 

Karolina Kózka, męczennica, która oddała życie broniąc swojej czystości, została beatyfikowana przez Jana Pawła II 10 czerwca 1987 roku w Tarnowie. W tym roku mija 26 rocznica od tamtego wydarzenia.

Z tej okazji, Parafia Mogilno organizuje spotkanie modlitewne dla młodzieży oraz wszystkich chętnych. Czuwanie odbędzie się w najbliższą sobotę – 16 listopada o godzinie 18.00.  – Zapraszamy na Drogę Krzyżową ku czci błogosławionej Karoliny. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej. Po czuwaniu odbędzie się Msza Święta, a  Słowo Boże wygłosi ks. Wacław Barnaś – informują kapłani z kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Mogilnie.

O oprawę muzyczną zadba zespół „Tibi Cantamus”. - W zeszłym roku z inicjatywy księdza Łukasza Pawłowskiego została przygotowana droga krzyżowa o błogosławionej Karolinie w jej wspomnienie liturgiczne, czyli 18 listopada. Cieszyła się sporą frekwencją więc w tym roku również postanowiliśmy zorganizować takie czuwanie – mówi Adrian Fyda – kierownik zespołu „Tibi Cantamus”.  - Karolina Kózka jest patronką młodzieży i jedną z bardziej znanych świętych w naszym regionie - przecież urodziła się w podtarnowskiej Wał - Rudzie. Zespół „Pod gruszą” napisał drogę krzyżową ku jej czci - my postanowiliśmy wykorzystać ich dzieło. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa! – zaprasza Adrian Fyda.

 

Jadwiga Jelińska (Reda)

 

Created by Szczepan Sikoń