Gdzie słyszysz muzykę tam wstąp – noworoczny Koncert Kolęd
poniedziałek, 27 stycznia 2014 21:40

Koncert noworocznyNoworoczny koncert jaki odbył się w ostatnią niedzielę stycznia w naszym kościele, był ostatnią okazją do wspólnego śpiewania kolęd. Zebrani usłyszeli je w wykonaniu Chóru Kameralnego Bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu, Orkiestry Dętej OSP Mogilno oraz Zespołu Kameralnego Instrumentów Dętych.

Koncert rozpoczęto kolędą „Tryumfy Króla Niebieskiego”. W repertuarze znalazły się m.in.: „Cicha noc”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Mizerna cicha”, „Do szopy hej pasterze”. Artyści wykonali kolędy w oryginalnych aranżacjach. Zebrani mogli również usłyszeć muzykę klasyczną. Zagrano utwory m.in. Jana Sebastiana Bacha i Fryderyka Chopina.

- Często ludzie szukają wysokiej kultury, a dzisiaj kultura przyszła do nas. Wystarczy się na nią otworzyć – zachęcał ks. proboszcz Emil Myszkowski. Głos zabrał również wójt Gminy Korzenna – Leszek Skowron. – Myślę, że będę wyrazicielem wszystkich tu obecnych, jeśli zrobię ukłon w stronę artystów i powiem wielkie dziękuję! To była dla mnie wielka uczta i przyjemność móc was usłyszeć – wyraził swoje uznanie wójt Skowron. - Gdzie słyszysz muzykę tam wstąp. Za chwilę rozejdziemy się do domów, ale zabierzmy w sercu tą muzykę którą dzisiaj usłyszeliśmy – zachęcał.

ZDJĘCIA

Jadwiga Jelińska (Reda)


 

Created by Szczepan Sikoń