Teatr Dabar: premiera nowej sztuki już w sobotę!
wtorek, 20 maja 2014 17:21

Teatr Dabar

„Jaques Fesch – święty czy bandyta?” – to autentyczna historia człowieka, który zmusza do refleksji nad tym ile w nas dobra, a ile zła. Sztuka trzyma w napięciu, zaskakuje, zachwyca oraz prowokuje do stawiania pytań i szukania na nie odpowiedzi. Premiera w najbliższą sobotę w Mogilnie.

Przedstawienie ma charakter ewangelizacyjny. Wewnętrzna walka głównego bohatera - Jaquesa Fescha, zostaje ukazana w sposób zachęcający do zastanowienia się nad wymiarem własnej świętości.  - Myślę, że nikt nie wychodzi po naszych wystąpieniach pusty, każdy jest zmuszony do refleksji. Dajemy treść, przekaz, orędzie i to jest najważniejsze w naszym amatorskim teatrze – mówi ksiądz Łukasz Pawłowski – założyciel i reżyser Teatru Dabar.

Dynamiczna akcja, muzyka oraz gra świateł, przenoszą widza do Francji lat 50. - Będzie napad na bank, strzelanina, zdrada… Ale nie zabraknie też pięknej miłości, scen wzruszeń oraz dobrego humoru – mówi Wioletta Kasprzyk, która wciela się w rolę wdowy. - Sztukę tę chcemy dedykować naszym mamom, z okazji ich majowego święta – dodaje.

Młodzież z Teatru Dabar już po raz drugi zmierzy się ze scenariuszem znanego aktora Marcina Kobierskiego. Jesienią ubiegłego roku zaprezentowali spektakl „Kłamstwo”.

- Jaques Fesch pisał w swoim dzienniku, że nigdy nie zamierzano robić świętych z bandytów, a jednak to oni są mniej oddaleni od Jezusa niż wielu z tych, którzy dobrze się prowadzą – cytuje Maciej Filip, odtwórca głównej roli. – Kim jest więc Jaques Fesch? Świętym czy bandytą? Widzowie przekonają się już wkrótce – dodaje.

Sztuka „Jaques Fesch – święty czy bandyta?” w wykonaniu Teatru Dabar w sobotę 24 maja o godz. 19.00 w kościele pw. św. Marcina w Mogilnie.

 

Jadwiga Jelińska (Reda) 

Created by Szczepan Sikoń