TEATR DABAR: Księże Łukaszu, dziękujemy! ZDJĘCIA
sobota, 02 sierpnia 2014 23:02

Teatr Dabar

"Zawsze rozstania są trudne, zwłaszcza jeśli rozstaje się z kimś, kogo traktuje się jak członka rodziny a dla naszej rodziny dabarowej byłeś jak ojciec... A teraz odchodzisz do innej parafii, by służyć innym naszym braciom i siostrom. Zdajemy sobie sprawę z tego, że znikniesz fizycznie z pola naszego widzenia, bo kapłan posłany do swoich owiec, na wzór Jezusa, oddaje się im całkowicie. Ale nie znikniesz z naszych serc i z naszej pamięci, sługo wierny i dobry, bo wdzięczność, którą Cię darzymy jest wyrazem naszej miłości i szacunku do Ciebie.

 

Powie ktoś: cztery lata to niewiele. Ale tak może powiedzieć tylko ktoś, kto z kościołem niewiele ma wspólnego bądź odwiedza go sporadycznie. Ale wielu z nas widziało Cię przez te cztery lata prawie tysiąc razy i w różnych okolicznościach: za ołtarzem, przy ambonie, w konfesjonale, na katechezach, przy udzielaniu sakramentu chrztu i małżeństwa, przy sprawowaniu uroczystości pogrzebowych, w procesjach czy pielgrzymkach, za to wszystko Bóg zapłać!

Wiemy jak bardzo kochasz teatr. Dziękujemy za stworzenie grupy teatralnej „Dabar”, za trud i pracę jaką wkładałeś w przygotowanie każdego przedstawienia. Dziękujemy za to, że cały swój wolny czas i energię poświęcałeś na pracę z nami i pomagałeś nam rozwijać i kształtować osobowość. Czasami było ciężko... Dużo ćwiczeń, opanowanie tekstu, często przyjeżdżanie na próby zaraz po szkole, po zajęciach, które trwały do późnych godzin nocnych, a potem znów: Jeszcze nie jest wszystko dograne, jeszcze nie wygląda to tak, jak powinno, więc jeszcze jedna próba i kolejna, aż do skutku - do pierwszego przedstawienia. I obawa i zdenerwowanie, czy będzie wszystko, tak jak zaplanowaliśmy, a potem tylko gra i jak zwykle - wiele śmiechu i radości!

Oprócz nas występujących, w sztuki zaangażowanych było wiele innych osób. Ale najbardziej (choć starał się być opanowanym) występy przeżywał Ksiądz Łukasz. W trakcie przygotowań był zawsze z nami, pracował, podpowiadał, nie szczędził swych sił i miał ciągle nowe pomysły, by tylko uatrakcyjnić spektakl. Kiedy graliśmy, zawsze siedział w pierwszym rzędzie i starał się być spokojny choć nie zawsze mu to wychodziło. Z całego serca pragniemy Księdzu podziękować, że utworzył Ksiądz taką ekipę, która podejmuje się wszelkich wyzwań i darzy siebie zaufaniem do tego stopnia, że może na sobie polegać jak w rodzinie. Zawsze skromny, pogodny, skupiony, no może trochę zakręcony... Przyjazny ludziom, wierny i oddany Bogu i Kościołowi. To nas budowało, a teraz będzie budowało innych.

Księże Łukaszu! Żal, że odchodzisz, ale posłuszeństwo Kościołowi jest czymś ważniejszym i większym niż ludzkie przywiązanie czy przyzwyczajenie. Wielu już kapłanów przeszło przez naszą parafię. Pamiętamy ich jako Bożych mężów do nas posłanych. Teraz Ty dołączysz do tego grona, któremu winniśmy pamięć i wdzięczność w naszych sercach. Niech Pan Bóg Ci błogosławi a Matka Boża strzeże i prowadzi na nowym miejscu Twej kapłańskiej posługi. Szczęść Boże.”

 

AUTOR: Członkowie Teatru Dabar

 

Podziękowanie jakie złożyli Księdzu Łukaszowi Członkowie Teatru Dabar, w piątek 1 sierpnia podczas uroczystej Mszy Św. o godzinie 18. 00

Zdjęcia w galerii (fot. Agata i Elżbieta Bugara)

 

Created by Szczepan Sikoń