„Jeden dzień” – spektakl w reżyserii Jezusa Chrystusa
niedziela, 04 października 2015 09:07

Premiera już w niedzielę!

Jeden dzień może zmienić wszystko. Udowodnią to w kolejnej sztuce aktorzy Teatru Dabar z Parafii Mogilno. Choć trudno w to uwierzyć, spektakl od początku trwania prób nie ma reżysera. Premiera zapowiada się zatem ciekawie!

 

 

W niedzielny jesienny wieczór czas na ucztę kulturalną dla zmysłów! Serwującymi - aktorzy z Teatru Dabar. Prawdziwe przyjęcie nie może obejść się bez wyjątkowych przystawek, dlatego na początek – nie tylko dobra, ale i zaskakująca muzyka! Wyczekiwane  danie główne to spektakl inspirowany wydarzeniami z 11 września 2001 r. w Stanach Zjednoczonych. Zamach na World Trade Center stanie się pretekstem by zadać gościom pytanie: „Czy miałeś w swoim życiu taki dzień, po którym nic już nie było takie samo?”.  Na osłodę gorzkiej prawdy – deser w postaci wyszukanych kostiumów i zjawiskowej dekoracji. Takiej uczcie nie można się oprzeć! Zaproszeni są wszyscy, a teatralne danie bezpłatne.


Premiera spektaklu „Jeden dzień” odbędzie się w najbliższą niedzielę 11 października o godzinie 17.00 w Domu Kultury w Mogilnie.
Aktorzy po raz kolejny zmierzyli się ze scenariuszem Marcina Kobierskiego. Tym razem jednak walkę podjęli bez reżysera, bo ich  opiekun ks. Łukasz Pawłowski od września 2014 roku posługuje w innej parafii. Grupa nie wyznaczyła spośród siebie lidera. – Na jednej z prób powiedziałam, że naszym reżyserem jest Jezus Chrystus. I temat wyczerpany – mówi Wioletta Kasprzyk, która z teatrem związana jest od dwóch lat.  – Nie chcieliśmy wpisywać jednego nazwiska bo prawda jest taka, że każdy z nas coś dodawał od siebie. Po co robić jakieś gwiazdy reżyserki? To jest zbędne – wyjaśnia Wioletta.


W sztukę zaangażowały się nie tylko osoby grające w Teatrze Dabar od początku. Do obsady dołączyły także nowe twarze. Mimo różnic wiekowych, wszyscy są młodzi – duchem!


Wśród aktorów m.in. Józefa Biskup z Mogilna – żona i mama trójki dorosłych dzieci, która zadebiutowała w spektaklu „Kłamstwo” w 2013 roku. Na scenie zobaczymy także Piotra Ogorzałka z Koniuszowej -  męża i tatę, który na scenę powraca po latach. Wielu Parafian pamięta go z roli gospodarza w sztuce „Gość Oczekiwany”, której reżyserem był ks. Wojciech Jurkowski.

 

Jadwiga Jelińska (Reda)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Created by Szczepan Sikoń