Festiwal Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej z Francuzami w Korzennej
piątek, 22 lipca 2016 12:22

Festiwal

38 pielgrzymów z Francji przyjechało wczoraj (21 lipca) do parafii w Korzennej. Pobyt zwieńczy Festiwal „Trzy Kolory” w amfiteatrze. Zaproszeni są wszyscy! Zatem Parafian z Mogilna nie może tam zabraknąć.

 

 

 

 

Pielgrzymi ulokowani są na terenie parafii w Korzennej na czas Tygodnia Misyjnego, który rozpoczął się wczoraj i poprzedza obchodu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.


Program pobytu młodych Francuzów w Gminie Korzenna zakłada wyjazdy m.in. do Wadowic, Oświęcimia, Bobowej, wieży widokowej w Bruśniku czy kościoła w Bukowcu.


Tydzień Misyjny w niedzielę, 24 lipca zakończy Festiwal Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej "Trzy Kolory" w amfiteatrze w Korzennej. Początek imprezy o godz. 14. W festiwalu weźmie udział również 12 pielgrzymów, którzy zamieszkają w Bobowej.


W programie jest koncert muzyki sakralnej i ludowej z udziałem: Grupy Wokalnej z Wojnarowej, scholi z Trzycierza, Siedlec i Janczowej, chóru Soli Deo Cantus z Lipnicy Wielkiej oraz występy Małych Lipniczan, a także Janczowioków.


Festiwal uzupełni plener artystyczny z wystawą twórców ludowych, degustacją potraw regionalnych. Pielgrzymi zostaną zaproszeni do udziału w warsztatach rękodzielniczych oraz do prac nad stworzeniem wielofakturowego kolażu Światowych Dni Młodzieży.

 

 

 

 

 

Źródło: www. korzenna.pl

 

Oprac. Jadwiga Jelińska (Reda)

 

 


 

 

 

 

 

 

 

Created by Szczepan Sikoń