Ich liczba imponuje – wspomnienie PPT
sobota, 10 września 2016 10:28

Rekordziści

Przez twe oczy, te oczy zielone oszalałem!... Rzeki przepłynąłem, góry pokonałem!... – w rytmie tych piosenek, pielgrzymi Grupy 22 wspominają przeżycia z dziewięciodniowego szlaku. Dla tych, którzy nie byli na spotkaniu po pielgrzymkowym, publikujemy film i zdjęcia.

 

 

 

 

W Grupie 22, której patronuje święta Małgorzata pielgrzymowało ok. 320 sióstr i braci. Na Jasną Górę dotarło wraz z ks. Marcinem Bukowcem 57 osób z Parafii Mogilno.

 

 

 

Ci, którzy podjęli trud po raz pierwszy, otrzymali pielgrzymkowy chrzest i złożyli ślubowanie:

 

Kot szarobury, z miną zadartą do góry, na wysokość pałacu kultury; szybki jak motor Honda, zwinny jak anakonda, ślubuję uroczyście! Nigdy nie podważę słów przewodnika, tym bardziej nie skorzystam z żadnego chodnika. Porządkowym nosić picie, pielęgnować należycie, uśmiechać się przez całe życie! Na postojach i noclegach porządek zostawię i śmieci do worków odstawię. Będę godzinki z rana śpiewał, a z barta i siostry się nie wyśmiewał. Zawsze brał tubę na barki i przenigdy nie skorzystam z sanitarki. Nie zabiję pająków w stodole, a na upałach nie zostawię butów w smole. Będę nosił karimatę,  a księżom i klerykom zawsze parzył herbatę. Oczywiście na koniec wybieram grupę Małgorzatę !

 

 


Atmosfera 9 dni w drodze, jeszcze raz udzieliła się stu dziesięciu braciom i siostrom podczas spotkania po pielgrzymkowego w Mogilnie.

 

- Był to dobry czas wspólnej modlitwy, wspomnień, rozmów, zabawy. Z całego serca dziękujemy księdzu Proboszczowi z Parafii Mogilno, księdzu Marcinowi oraz Wszystkim Pielgrzymom i Parafianom z Mogilna za wspaniałe przygotowanie spotkania i gościnę – mówi Natalia Marzec z Nowego Sącza, porządkowa Grupy 22.

- Dziękujemy Wam Bracia i Siostry za Waszą obecność, za radość, którą wnosicie. To jest niesamowitym umocnieniem na nasze zmagania się z codziennością – dodaje jej siostra Monika Marzec  z Sekretariatu Grupy 22.

 

 


 

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć oraz filmu, w którym występują pochodzący z naszej Parafii Marcin Orlecki oraz Rafał Chronowski.

 

ZDJĘCIA:

 

https://goo.gl/photos/jmwHgLx4EqcZFYJb7

 


 

FILM:

https://www.youtube.com/watch?v=DDGR2WAQ66I

 


 

 

 

 

Fot. archiwum uczestników/facebook.com/PPT

Jadwiga Jelińska (Reda)

 

 

 

 

 

Created by Szczepan Sikoń