„Wielka sztuka małych artystów” – jasełka w Mogilnie
poniedziałek, 21 stycznia 2013 18:51

Jasełka

Bożonarodzeniowe jasełka oraz wieczór kolęd w parafialnym kościele zgromadziły liczną widownię. Starsi i młodsi podziwiali umiejętności aktorskie dzieci, a po sztuce wspólnie śpiewali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.Wczoraj, społeczność naszej Parafii miała okazję na nowo poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia. Mieszkańcy zgromadzili się w kościele, by obejrzeć Jasełka oraz wspólnie kolędować.


- Zapraszam na wielką sztukę, małych artystów! – takimi słowami przywitał aktorów ksiądz proboszcz Emil Myszkowski. Sztukę przygotowali uczniowie III klasy Szkoły Podstawowej w Koniuszowej, wraz z opiekunem Grupy Teatralnej – księdzem Łukaszem Pawłowskim.

Na scenie pojawiła się Święta Rodzina, mali pastuszkowie, królowie ze wschodu, Aniołowie, Herod oraz diabeł. Kolejne sceny zapowiadało dwóch narratorów. W czasie występu, mali aktorzy śpiewali kolędy. - Ja grałam Anioła Gabriela, którego misją było powiedzenie Maryi, że narodzi Zbawiciela. Przygotowywaliśmy się długo, było dużo prób – opowiada Oliwia.

 

Występ w kościele parafialnym w Mogilnie nie był premierowy. Mali artyści zaprezentowali się na wigilijnym spotkaniu i Dniu Seniora w swojej szkole, a także wzięli udział w X Gminnym Przeglądzie Kolędniczym, zdobywając III miejsce (więcej czytaj TUTAJ, wideo z Przeglądu Kolędniczego TUTAJ).

 

Po Jasełkach, nadszedł czas na wspólne kolędowanie. Na ustach zebranych zabrzmiały m.in. takie kolędy jak: „Do szopy hej pasterze”, „A wczora z wieczora”, „O gwiazdo Betlejemska”, „Mizerna cicha, stajenka licha”...

 

Podobne spotkania należą w naszej Parafii do wieloletniej tradycji. Co roku dzieci lub młodzież, zapraszają na Jasełka, by przypomnieć, że Jezus narodził się nie tylko w Betlejem, ale w sercu każdego człowieka.

 

Artykuł ukazał się również na http://portalpolski.pl/malopolskie-14/nowy-sacz-55/wielka-sztuka-malych-artystow--jaselka-w-mogilnie-10211.text.htm


Galeria zdjęć zobacz

Jadwiga Jelińska (Reda)

 

Created by Szczepan Sikoń