Z muzyką w trasę
czwartek, 22 grudnia 2016 10:41

Wycieczka Orkiestry Dętej OSP

 

Tajemnice podziemi Kopalni Soli w Bochni oraz komnat Zamku w Wiśniczu odkrywali muzycy z Orkiestry Dętej OSP Mogilno. Przedświąteczna wycieczka zintegrowała całe rodziny.

 

 

 

- Wycieczka była wspaniała! Pogoda dopisała, atmosfera była świetna! Dawno tak dobrze się nie bawiłam! – mówi Justyna Zająć, która w orkiestrze jest mażoretką. Dziewczynę zaciekawiła praca górników – ochoczo słuchała o ich tradycji i obyczajach. – Trochę się bałam jak ruszyła winda do kopalni. Prędkość była tak duża, że myślałam że spadniemy – wspomina szesnastolatka z Trzycierza.

 

 

Zadowolona z atrakcji jest także Katarzyna Mogilska, która na wycieczkę pojechała z dwoma córkami. – Wszystkim nam się podobało, każdy skorzystał z oferty – nawet dorośli zjeżdżali na zjeżdżalni w kopalni soli – opowiada z uśmiechem mama Madzi i Patrycji, które grają w orkiestrze na werblach.

 

 

Z propozycji wspólnego wyjazdu skorzystało 31 członków Orkiestry. Kapelmistrz jest zdania, że takie przedsięwzięcia łączą ludzi. – W każdym zespole amatorskim musi być integracja poprzez wycieczki, zabawy, ogniska itp. Zacieśniają się relacje, łatwiej się dzięki temu współpracuje – uważa Andrzej Bogdał.

 

 

 

Fot. archiwum uczestników

Jadwiga Jelińska (Reda)

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Created by Szczepan Sikoń