Orkiestra Dęta OSP Mogilno nagrała płytę
piątek, 13 stycznia 2017 00:34

Orkiestra Dęta OSP nagrała płytę

Pierwsza płyta strażackiej Orkiestry będzie wydana w tym miesiącu. Znajduje się na niej 10 kolęd i utworów świątecznych. O emocjach związanych z nagraniem opowiada kierownik oraz członkowie zespołu.

 

 

 

 

 

Na krótko przed świętami, Dom Kultury w Mogilnie zamienił się w profesjonalne studio nagrań. By wytłumić dźwięk, na ścianach rozwieszono materiałowe zasłony, a na podłodze wyłożono wykładzinę. Rozłożenie sprzętu oraz nagranie trwało łącznie ponad 6 godzin. Każdy utwór musiał być zagrany bezbłędnie. Nie obyło się więc bez powtórek, ale było ich niewiele.

 


 

- Repertuar do nagrania był ćwiczony wiele razy, więc byliśmy dobrze przygotowani. Nie odczuwaliśmy stresu, pomimo że dla wielu osób było to pierwsze doświadczenie z profesjonalnym nagraniem – zauważa Janusz Zwolenik - kierownik Orkiestry.

 

Jego zdanie podzielają pozostali członkowie. – Atmosfera była bardzo przyjemna. Według mnie nie ma większej różnicy pomiędzy nagraniem a występem na żywo. Nagranie jest o tyle lepsze, że można je skorygować. Ale z drugiej strony występ na żywo ocenia publiczność. I jedna i druga forma jest ciekawa – mówi Marek Rembiasz, który gra na trąbce. – Myślę, że nagrana płyta powinna odnieść sukces, ponieważ jest czymś innym w naszej orkiestrze – mówi z nadzieją chłopak z Nowego Sącza.

 

 

 

Orkiestra Dęta OSP nagrała płytę w ramach projektu „Akcja aktywacja – młodzi do dzieła!” dofinansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 

Płyta zawiera następujące utwory świąteczne:

 

  1. Adeste Fideles
  2. Jakaś światłość nad Betlejem
  3. Oj Maluśki
  4. Dlaczego dzisiaj
  5. Gdy śliczna Panna
  6. Jezus malusieńki
  7. Jezusa narodzonego
  8. Bóg się rodzi
  9. Hej ponad regle turnice
  10. Cicha noc

 

 

- Płyta powinna być darmowa. W ramach promocji naszej Orkiestry – informuje kapelmistrz Andrzej Bogdał, który cieszy się z dotychczasowych sukcesów zespołu. Tylko w ostatnim czasie było ich kilka. Ot, choćby wyróżnienie podczas 39. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Trombity” (czerwiec 2016), czyli prestiżowej i największej imprezy skupiającej różnorakie orkiestry dęte działające w Małopolsce.

 

O dostępności płyty niezwłocznie poinformujemy na portalu.

 

 

Fot. JJ, Orkiestra Dęta OSP Mogilno

Jadwiga Jelińska (Reda)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Created by Szczepan Sikoń