Pomagamy Rodzinie z Bukowca
piątek, 20 stycznia 2017 23:16

Wnętrze nowego domu Brończyków

Sześcioosobowa rodzina z Bukowca, która w pożarze straciła dosłownie wszystko, otrzymała już nowy dom. Jeśli pogoda pozwoli, państwo Brończykowie wprowadzą się do mobilnego holenderskiego domku w przyszłym tygodniu. Społeczność Gminy Korzenna mobilizuje się - każdy Mieszkaniec może im pomóc.

 

 

 

W poniedziałkowe popołudnie państwo Ewelina i Mirosław Brończykowie pojechali do lekarza w Paleśnicy. Byli z nimi synowie w wieku 6, 10 i 12 lat oraz dziadek – ojciec pana Mirosława. Pod ich nieobecność, przed godziną 16.00 w ich drewnianym domu wybuchł pożar, który strawił wszystko – meble, sprzęty, ubrania, podręczniki szkolne, pamiątki rodzinne… Tragiczną wiadomość przekazał rodzinie sąsiad, który zobaczył płomienie i zadzwonił do ośrodka zdrowia.

 

 

Strażacy zdołali uratować jedynie stodołę i stajnię ze zwierzętami. Rodzina mieszka tymczasowo u sąsiadów, ponieważ Gmina nie dysponuje w pobliżu żadnym lokalem socjalnym. Być może już w przyszłym tygodniu będą mieli swój własny dach nad głową. Artur Korczyński – przedsiębiorca z Chełmca zaoferował rodzinie dom holenderki – gotową konstrukcję do szybkiego postawienia.

 

Tragedia pogorzelców poruszyła wielu ludzi, którzy oferują pieniądze, żywność, sprzęt gospodarstwa domowego. W dzień po pożarze Brończykowie otrzymali pomoc finansową z Ośrodka Pomocy Społecznej w Korzennej: zasiłek celowy w wysokości 2 tysięcy złotych  i 500 zł na zakup żywności. Pracownik OPS w Korzennej pomógł rodzinie w formalnościach związanych z uruchomieniem konta.

 

Państwo Brończykowie marzą o wybudowaniu na zgliszczach nowego domu. Swoją cegiełkę dołożyć może każdy. Pomoc finansową można przekazać na uruchomione w tym celu konto:

 

80 8797 1026 0020 0296 1651 0001 (dla przelewów z zagranicy POLUPLPR, PL 80 8797 1026 0020 0296 1651 0001)

 

Więcej:


Mobilny dom dla rodziny Brończyków

Pomóżmy rodzinie z Bukowca! KONTO

 

 

Fot. źródło: UG Korzenna, PSP w Nowym Sączu

Jadwiga Jelińska (Reda)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Created by Szczepan Sikoń