Im większy krzyż, tym bliżej Ty stoisz przy mnie! – Wielki Post 2013
poniedziałek, 18 lutego 2013 14:22

Wielki PostChryste, posłuszny dla nas aż do śmierci, daj nam ukochać krzyż.  Przybij nas doń miłością, napełń żalem, drogę powrotu wskaż. Z Twych dłoni, stóp, trysnęła Krew Pojednania! Gdy włócznia Cię przeszyje, w serca ranie ukryj nas, Boże nasz.

 

Wielki Post - czterdziestodniowy czas pokuty i pojednania, rachunku sumienia i gorliwej modlitwy, okazja do nawrócenia i wewnętrznej przemiany. Rozpoczęliśmy go pokutnym aktem posypania głów popiołem.  Każdy następny dzień tego świętego czasu jest kolejnym krokiem przybliżającym do Zmartwychwstałego Pana.

Rozważana Droga Krzyżowa Chrystusa pozwala na nowo wgłębić się w tajemnicę jego męki. Pasyjne nabożeństwo Gorzkich Żali jednoczy nas z cierpieniem Jezusa i pozwala dzielić ból wraz z Jego Matką.

Parafialny zespół „Tibi Cantamus” zaprasza w każdy piątek, na godzinę 19.00. Prowadzi Drogę Krzyżową, zatytułowaną „Ślad losu”. W kościele gasną światła, słychać śpiew i nastrojową muzykę. Po każdej stacji, kapłan czyta głębokie rozważania. Nastrój sprzyja rozmyślaniom i prawdziwemu przeżywaniu tajemnicy Męki Chrystusa.

Szczegółowe informacje na temat nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali w dziale Ogłoszenia Parafialne.
Jadwiga Jelińska (Reda)

 

Created by Szczepan Sikoń