"Echo Korzennej" w nowej odsłonie
sobota, 25 lutego 2017 15:29

"Echo Korzennej" w nowej odsłonie

Mile zaskoczeni będą czytelnicy Echa Korzennej, którzy sięgną po ostatni numer, który od dzisiaj dostępny jest w sprzedaży. Nowa szata graficzna okładki kusi, by przewrócić kartkę. Zmieniła się nie tylko forma, ale i treść. Pojawiła się nowa rubryka, do której na pierwszy ogień trafił strażak OSP Mogilno – Jakub Jasiński.

 

 

 

Dobrych ludzi poznaje się w biedzie – to temat numeru. Rodzinie Brończyków z Bukowca, którzy w pożarze stracili dach nad głową poświęcony jest dużych rozmiarów reportaż.

 

 

Tradycja w Gminie Korzennej ma się dobrze! W numerze „Echa” bogata galeria zdjęć z XIV już Gminnego Przeglądu Kolędniczego oraz lekka relacja z cyklicznej imprezy jaką jest Koncert Noworoczny.

 

Warto przeczytać rozmowę z Krzysztofem Ogorzałkiem, bo nowy Sekretarz ma sporo planów na temat wizji funkcjonowania urzędu i rozwoju gminy. O ważnych kwestach mówi także Andrzej Bogdał, który jako Dyrektor Centrum Kultury chce aby ta instytucja gospodarowała Mieszkańcom wolny czas oraz pełniła rolę edukacyjną.

 

 

W numerze styczeń-luty sporo o inwestycjach. Przeczytamy m.in. o miasteczku edukacji i rekreacji, które ma powstać w Korzennej, remoncie ośrodka zdrowia w Lipnicy Wielkiej,  budowie kompleksu sportowego w Korzennej oraz pracach związanych z rozbudową sieci kanalizacyjnych.

 

Miłej lektury!

 

Jadwiga Jelińska (Reda)

 

 

 

 

Created by Szczepan Sikoń