Z cyklu: W teatrze życia – na co Ty czekasz?
sobota, 18 marca 2017 12:03

Na co Ty czekasz?

Dziennikarz na sensację; polityk na wybory; dewotka na plotki; wiejski biedak na urodzaj; bogaty przedsiębiorca na zysk; panna na wydaniu na miłość. Czekają. Tymczasem przychodzi do nich (nie)oczekiwany gość…

 

 

 

 

Sam Jezus odwiedził bohaterów spektaklu „Gość Oczekiwany”, który głośnym echem odbił się w naszej mogilskiej społeczności. To pierwsza sztuka nie będąca ani Jasełkami ani Misterium, jaką przygotował Teatr Dabar. Od premiery minęło już pięć lat, ale ich opowieść nie straciła na aktualności.

 

 

Tytułowy „Gość Oczekiwany” obiecał, że przyjdzie do drewnianej chałupy wiejskich biedaków i wystawnego domu bogatych młynarzy. Dotrzymał słowa, ale ukrył się pod postaciami dziadka i sieroty. Każdego obdarzył jego własną miarą… czytaj dalej

 


Przypowieść o wierze, nadziei i pokorze. Ale też pysze, zachłanności i ludzkiej głupocie, która nie zna granic. O karze i nagrodzie, nawet dla zagubionego, który zrozumie własne błędy i poprosi o przebaczenie.


Ta bajka jest obrazem dramatu jaki codziennie i na całym świecie rozgrywa się pomiędzy Bogiem a ludźmi. On się narzuca. Odtrącają Go, ale powraca wielokrotnie. Ktoś, kto Go przyjmie w swojej prostocie, staje się szczęśliwszy. Temu, kto traktuje go jak dobrą wróżkę spełniającą życzenia – biada.

 

fot. limanowa.in; Jadwiga Jelińska, Jarosław Jeliński,

Jadwiga Jelińska (Reda)

 

Created by Szczepan Sikoń