Strażak Roku – zgłoś naszych Ochotników
wtorek, 11 kwietnia 2017 17:55

Zgłoś Ochotnika Roku

Od Ciebie zależy czy któryś ze strażaków OSP Mogilno weźmie udział w prestiżowym plebiscycie „Strażak Roku”. Wystarczy wypełnić formularz lub zadzwonić i zgłosić kandydata, który powalczy o zaszczytny tytuł i nagrody.

 

 

 

 

Strażacy to grupa, do której społeczeństwo ma największe zaufanie. Z narażeniem zdrowia i życia spieszą z pomocą innym. Gotowi do akcji są niejednokrotnie jeszcze zanim skończy wyć strażacka syrena. Bo na pierwszy jej dźwięk zostawiają wszystko i nie patrząc na nic zdążają do remizy, by założyć ubranie bojowe, wskoczyć do samochodu i mknąć do tych, którzy ich potrzebują. Strażacy ochotnicy to nie przypadkowe osoby z ulicy, ale przeszkoleni pasjonaci oddani służbie, którzy na akcji wiedzą co mają robić.

Oprócz działalności ratowniczo-gaśniczej, strażacy edukują i wychowują. W Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych, doświadczeni druhowie uczą młodych adeptów zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego, pierwszej pomocy, jak również sportowej rywalizacji, pracy w grupie, obowiązkowości oraz wzajemnego szacunku.

 

 

Plebiscyt Gazety Krakowskiej ma docenić strażaków, którzy szczególnie zasłużyli na uznanie. Tytuł „Strażaka Roku” ma wyrażać podziękowanie za ofiarną pracę i poświęcenie. Społeczeństwo w głosowaniu wskaże Strażaka Ochotnika Roku i Jednostkę OSP Roku osobno w każdym z powiatów Małopolski. Zwycięzcy etapu powiatowego wezmą następnie udział w wojewódzkim finale akcji. Wyłoniony zostanie także najpopularniejszy Strażak Zawodowy i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Laureatów w tych kategoriach Małopolanie wybiorą spośród kandydatów zgłoszonych z całego regionu. Tu będzie tylko jeden, wojewódzki etap głosowania.

 

Kandydatów można zgłaszać do 21 kwietnia, ale etap powiatowy głosowania na Strażaka Ochotnika Roku i Jednostkę OSP Roku rozpocznie się już w piątek 14 kwietnia, dlatego im wcześniej kandydat zostanie zgłoszony, tym dłużej będzie można na niego głosować. Głosowanie potrwa do piątku 5 maja, do godz. 21.

 

 

Etap wojewódzki rozpocznie się we wtorek, 9 maja i potrwa do piątku, 19 maja, do godz. 21. Zwycięzcy z powiatów, awansując do wojewódzkiego finału plebiscytu, zachowają zdobyte w pierwszym etapie głosy. Głosowanie na Strażaka Zawodowego Roku i Młodzieżową Drużynę Pożarniczą Roku rozpocznie się w piątek, 14 kwietnia i potrwa do piątku, 19 maja do godz. 21. W tych kategoriach jest tylko jeden, wojewódzki etap głosowania.

Aby zgłosić strażaka ochotnika do plebiscytu można wypełnić formularz dostępny na stronie Gazety Krakowskiej:

http://www.gazetakrakowska.pl/plebiscyty/a/strazak-roku-nominuj-strazaka-ochotnika,11938081/

lub zrobić to telefonicznie nr. tel. 502 499 864, bądź też wysyłając email na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .


Choć jest to nieobowiązkowe, organizatorzy zachęcają by podać jednostkę, w której działa strażak ochotnik oraz kontakt do niego. Ułatwi to późniejszą procedurę głosowania. 

Każdy z nas na pewno doświadczył pomocy od strażaków ochotników z Jednostki OSP Mogilno. Nie wszystkim strażacy gasili pożary, ale większości z nas ułatwiali bezpieczny przejazd kierując ruchem choćby podczas uroczystości kościelnych i państwowych. Zgłoszenie któregoś ze strażaków ochotników do plebiscytu jest formą podziękowania za otrzymaną pomoc.

 


fot. archiwum OSP Mogilno, PSP (miniatura)

Jadwiga Jelińska (Reda)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Created by Szczepan Sikoń