Umarł Jezus Chrystus. Dzisiaj jego pogrzeb.
piątek, 14 kwietnia 2017 13:35

WIELKI PIĄTEK

Jezus miał zwyczajny ludzki pogrzeb. Gdy zdjęto Jego ciało z krzyża, zawinięto je w całun, położono na kamiennej płycie. Złożono do grobu i zatoczono wielki kamień. Wokół zapanowała pustka i smutek. Słońce nagle zgasło, zasłona przybytku się podarła. Wielka cisza spowiła ziemię.

 

 

 

Boży teatr zamilkł. Czy nie ma aktorów?

Jezus umierał, a Jan słyszał Jego modlitwę, która wydaje się być nie wysłuchana, bo przecież, kiedy Syn Boży wołał, „Bóg milczał”. Jan usłyszał Jezusowe „Pragnę” i „Wykonało się”.

 


A my, czy mówimy coś do Boga? Czy mówimy o Bogu? Czy potrafisz opowiadać o Bogu swoim dzieciom? Rozmawiać o Bogu z przyjaciółmi i kolegami z pracy?

 

„WYKONAŁO SIĘ”  i „PRAGNĘ” Boga w Chrystusie to testament, który zostawił umierający na krzyżu Chrystus.

„Mówi Syjon: Jahwe mnie opuścił, Pan o mnie zapomniał. Czyż niewiasta może zapomnieć o swym niemowlęciu, ta, która kocha syna swego łona? A nawet, gdyby ona zapomniała, ja nie zapomnę o Tobie. Oto wyryłem cię na obu dłoniach” .

 

 

 

Chrystusowe „wykonało się” jest nadzieją dla naszej niewierności, niesprawiedliwości, tchórzostwa i poczucia, że Bóg często milczy. „Wykonało się” oznacza, że „miłość nie ustaje”. Miłość miażdży śmierć.


Poranek zmartwychwstania otwiera grób. Powstaje Pan żywy i prosi, abyś komuś o Nim opowiedział.

 

 


Grób zostanie pusty – znak że kiedyś, zmartwychwstaniemy my.

 


fot. Jadwiga Jelińska
Reda 

 

 

 

 

 


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Created by Szczepan Sikoń