Zmowa milczenia? W niedzielę premiera sztuki nie wiadomo o czym
piątek, 28 kwietnia 2017 16:24

Premiera owiana tajemnicą

„Przedsionek” to jubileuszowy – dziesiąty spektakl mogilskiego Teatru Dabar. Ale wiadomo o nim najmniej. Nie z powodu tego, że jesteśmy jeszcze przed premierą, ale dlatego, że aktorzy robią ze spektaklu tajemnicę. Nie ma nawet zwiastunu.

 

 

 

 

Na oficjalnym profilu Teatru Dabar aktorzy prezentują jedynie plakat, publikują cytat o szczęściu i odliczają dni do premiery.

 

Próżno szukać choćby kilku zdań opisujących fabułę najnowszego spektaklu. Po raz pierwszy nie pojawił się również zwiastun. Wiemy jaki jest tytuł - „Przedsionek”. I to by było na tyle. Kto jest autorem scenariusza? Aktorzy robią z tego tajemnicę. Kto jest reżyserem? Też nie pada żadne nazwisko. Do premiery przygotowali się w ekspresowym tempie. Niecałe dwa miesiące prób to absolutny rekord aktorów z Teatru Dabar.

 

 

„Przedsionek”, ale do czego? Domyślam się, że do szczęścia, które prawdopodobnie za drzwiami. Jak udało mi się ustalić, czeka przed nimi m.in. strażak, prezes firmy budowlanej, uzależniona od facbook'a i selfie, studentka i pijak. Strasznie się niecierpliwią. Chcesz to zobaczyć? Przyjdź w niedzielę do Domu Kultury w Mogilnie – tam ustawi się długa kolejka.

 

 

 

 

 

 

plakat i mem: Agata Bugara

Jadwiga Jelińska (Reda)

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Created by Szczepan Sikoń