Urządzam prywatę – pocztówka z Kenii dla Ciebie od moich koleżanek
wtorek, 06 czerwca 2017 16:12

Twój gest - Twoja pocztówka

Kenia, misje i dwie roześmiane twarze - Marty i Moniki. Z Martą byłam na wolontariacie w Ugandzie; Monikę też poznałam u Kombonianów w Krakowie. Za miesiąc, na trzy miesiące obie wracają do Afryki. Przyślą Ci imienną kartkę z Kenii, wystarczy że wesprzesz dzieciaki, którymi będą się tam opiekować.

 

 

 

To już czwarta edycja „Pocztówki z …” – akcji młodych z ruchu Świeckich Misjonarzy Kombonianów. Tym razem niezwykłą pamiątkę możesz otrzymać z Kenii. Na wolontariat do komboniańskiego ośrodka rehabilitacyjnego lecą moje koleżanki Monika z Gorlic i Marta z Katowic.

 

Pocztówki zrobione przez dzieci z Domu Dziecka im. św. Judy w Gulu (Uganda) fot. JJ

 

- Chcemy między innymi zaangażować się w wolontariat na rzecz ośrodka rehabilitacyjnego dla dzieci w Lokichar oraz wszelkie projekty podejmowane na misji w Amakuriat. W tych miejscowościach misje prowadzą Misjonarze Kombonianie, którzy swoją pracą pomagają dzieciom, młodzieży i dorosłym - opowiadają o swojej misji wolontariuszki.


Robimy pocztówki dla Polski, Uganda 2013 rok; fot. JJ

 

Monika – fizjoterapeutka, będzie rehabilitować niepełnosprawne dzieci; Marta będzie jej pomagać. Obie mają już doświadczenia misyjne. Monika w ubiegłym roku spędziła miesiąc w Nairobi, gdzie organizowała czas chłopakom z ulicy, a Marta we wrześniu 2013 roku opiekowała się podopiecznymi z Domu Dziecka im. św. Judy w Gulu (Uganda).

 

Monika w Kenii 2016 rok; fot. archiwum Moniki

 

Marta w Ugandzie 2013 rok; fot. JJ


 

„Zamawiając” ręcznie wykonaną przez dzieciaki kartkę z Kenii, obejmujesz swoim wsparciem tych, do których jadą dziewczyny.

- Niech ta cegiełka będzie Twoim gestem miłości bliźniego, a kartka drobnym podziękowaniem – mówią wolontariuszki.


Wystarczy, że:


1) W ramach wsparcia przelejesz minimum 10 zł na konto: ING Bank Śląski: 84 1050 1445 1000 0090 8005 9893 Świeccy Misjonarze Kombonianie ul. Skośna 4 30-383 KRAKÓW Tytuł przelewu (koniecznie!): "Pocztówka z Kenii"


2) Wyślesz e-maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

W załączniku wyślij potwierdzenie wykonania przelewu. W treści podaj dane do wysyłki: imię, nazwisko, adres.


3) Poczekasz na odpowiedź mejlową. Jeśli ją otrzymasz to znaczy, że wszystko jest w porządku i latem listonosz dostarczy Ci pocztówkę od dzieciaków z Kenii.

 

Pocztówka z Ugandy w Polsce; fot. fb/Pocztówka z Ugandy

 

Wpłat należy dokonywać do 15 czerwca!

 

Dziewczyny NIE ZARABIAJĄ NA AKCJI. Cały zysk pomniejszony o koszt znaczka pocztowego przekażą na ośrodki misyjne w Lokichar i Amakuriat.

 

 

Jadwiga Jelińska (Reda)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Created by Szczepan Sikoń