Teatr Dabar zaprasza do „Gry pozorów” – w piątek spotkanie
czwartek, 12 października 2017 13:20

Casting do nowej sztuki

„Gra pozorów” to tytuł najnowszej, jedenastej sztuki Teatru Dabar. Premierę zaplanowano jeszcze przed Bożym Narodzeniem, a role zostaną rozdane w najbliższy piątek. Każdy kto ma co najmniej 13 lat, może dołączyć do obsady.

 

 

 

 

Spotkanie organizacyjne, na którym zostanie wybrana obsada i rozdzielone role, odbędzie się w najbliższy piątek tj. 13 października o godz. 19.00 w Domu Kultury w Mogilnie.

 

Członkowie Teatru Dabar zapraszają zarówno młodzież jak i dorosłych. Jedyny warunek jaki trzeba spełnić to kryterium wiekowe – kandydaci muszę mieć minimum 13 lat (VII klasa szkoły podstawowej).

 

 

- Do zaangażowania się w teatr namówiła mnie Agata Bugara. Pomyślałem, dlaczego nie? Do odważnych świat należy! Nie musiałem pokonywać żadnej bariery. Po prostu nauczyłem się tekstu, wyszedłem na scenę i zagrałem swoje. Wystarczy się postarać i dać z siebie wszystko – mówi Grzegorz Kita, który ma już za sobą dwa sceniczne występy z Teatrem Dabar.

 

- Nie ma się czego obawiać. Wystarczy tylko zrozumieć, że wychodząc na scenę nie jest się sobą, ale zupełnie kimś innym – osobą, w którą się wcielamy. W grupie panuje miła atmosfera, jest przyjaźnie i wesoło opowiada Justyna Jachowicz, która jest w Teatrze od ubiegłego roku.

 

 

 

W Teatrze Dabar można odkryć swój talent, nie tylko teatralny. Przygotowując premierę, można wykazać się na różnych płaszczyznach, a przy tym nauczyć cierpliwości i pracy w grupie. Mimo intensywnych prób, nie zabraknie czasu na integrację, bo Teatr Dabar to nie tylko aktorzy, ale przede wszystkim ludzie z pasją, których cieszy wzajemne spotkanie.

 

 

 

 

 

Fot. Jadwiga Jelińska; Teatr Dabar; plakat Agata Bugara

Jadwiga Jelińska (Reda)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Created by Szczepan Sikoń