Z aparatem w Domu Pomocy Społecznej – kalendarz na 2018 rok
sobota, 02 grudnia 2017 09:49

Kalendarz Domu Pomocy Społecznej

Nowy, 2018 rok już za pasem! Warto więc pomyśleć o kalendarzu, który będzie odliczał, oby tylko, same szczęśliwe dni. Dla tych, którzy szukają terminarza, polecamy kalendarz wydany przez Dom Pomocy Społecznej w Mogilnie. Kupując go, sponsorujesz wycieczkę Mieszkańcom ośrodka.

 

 

 

Tegoroczna sesja zdjęciowa w DPS odbyła się latem, pod hasłem „Personel DPS-u w służbie jego Mieszkańcom – praca, powołanie, pasja…”. - Głównymi bohaterami sesji są pracownicy. Zdjęcia pokazują ich codzienną pracę w ośrodku oraz trud i wysiłek w nią włożony – mówi Tymon Klimek – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej im. o. Pio w Mogilnie. - Zdjęcia były robione spontanicznie ale przez profesjonalnego fotografa – dodaje Klimek.


Wśród dziesięciu pracowników, w sesji udział wzięły pochodzące z Koniuszowej panie Agata Janiszewska – kucharz w DPS oraz Zofia Michalik – pracownik gospodarczy. 

Sesja zdjęciowa okazała się dobrym sposobem na integrację dla Personelu. – Receptą na najlepszą opiekę jest zgrany zespół, któremu praca sprawia wielką radość! Razem pracujemy, przezwyciężamy trudności, a czasami znajdziemy czas na wspólną zabawę – czytamy podpisy pod zdjęciami na profilu FB ośrodka.

Wszystko co powoduje u naszych podopiecznych uśmiech jest formą terapiidodaje Barbara Stępień - Koordynator Zespołu Opiekunów w DPS.

 

 

Mieszkańcy bez oporu pozwolili się fotografować i chętnie uśmiechali się do obiektywu. – Ja miałam ujęcie podczas czytania prasy w salonie i z opiekunką w swoim pokoju. A moja współlokatorka Józia jak robi na szydełku, bo to jej pasja – wspomina pani Bogusia – Mieszkanka DPS.


Wyjątkowy i oryginalny kalendarz nie ma ceny. Można go otrzymać za dowolną ofiarę, a zebrane środki zostaną przeznaczone na wycieczki wyjazdowe dla Mieszkańców i podopiecznych DPS i fundacji Prawdziwy Dom.

 

 

Jak zdobyć kalendarz wydany przez DPS im. o. Pio w Mogilnie?


Opcji jest kilka. Wystarczy zgłosić zapotrzebowanie dzwoniąc pod numer telefonu 694 261 299 (Dyrektor Tymon Klimek) lub 18 549 13 70 (ośrodek).

Można również napisać wiadomość na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub na FB https://www.facebook.com/dpsnowysacz/

Forma przekazania kalendarza i złożenia ofiary są ustalane indywidualnie. Istnieje możliwość odbioru osobistego w Domu Pomocy Społecznej (Mogilno 323).

 

 

 

 

Fot. DPS im. o. Pio w Mogilnie (źródło Faceboook)

Jadwiga Jelińska (Reda)

  

Created by Szczepan Sikoń